SİCİLYA TURU ( SİCİLYA TURLARI )

Anasayfa » Kurban Bayramı Yurtdışı » SİCİLYA TURU ( SİCİLYA TURLARI )
share on facebook  tweet  share on google  print  

SİCİLYA TURU ( SİCİLYA TURLARI )

"Kurban Bayramı Yurtdışı" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
SİCİLYA

Sicilya Turu Kurban Bayramı'nda gezginler için farklı bir alternatif yaratmakta. Kurban Bayramı Sicilya Turu Tur tarihleri 25-28 Ekim 2012. SİCİLYA TURU 496 EURO'DAN İTİBAREN. Sicilya Turu ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir;

SİCİLYA TURU TUR PROGRAMI DETAYLARI

1.Gün Istanbul-Catania

Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali'nde saat 04:00de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Özel Hava yolları ile saat 06:00da Cataniaya uçuş. Yerel saat ile saat 07:20de Catania'ya varışımızla, panoramik olarak şehir turumuzu yapıyoruz. Duomo Katedrali, Fontana Dell elefante, Piazza Repubblica, Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.Şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Catania

Sabah kahvaltısının ardından, arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Etna Yanardağı turuna katılabilirler. Avrupanın Vezüv ve Stromboli ile beraber aktif olan yanardağlarından bir olan Etna ziyaretçilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır. Etna nın Şu anki yüksekliği 3.326m olmakla beraber, zirvedeki püskürmelerle bu yükseklik zaman zaman değişmektedir.Herkesi bu eşsiz doğa olayını keşfetmeye davet ediyoruz.

3.Gün Catania

Sabah kahvaltısının ardından, kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman.

4.Gün Catania- İstanbul

Sabah Kahvaltısının ardından odaları boşaltma işlemlerimizi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Siraküza turuna katılabilirlersiniz.(Kişi başı 65€) Bu meşhur kent Antik Grek çağlarından itibaren anfitiyatrosu, kültürü ve mimarisi meşhurdu. Ünlü bilim adamı ve mucit Arşimet de Siraküzada yaşamıştır. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyoruz ve Catania Havalimanına hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Özel Havayolları özel seferi ile saat 00:10da İstanbula uçuş ve 03:15de Istanbul a varışımızla beraber turumuzun sonu.

SİCİLYA TURU FİYAT DETAYLARI

TUR ADITUR TARİHİİKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞITEK KİŞİLİK ODA ÜÇÜNCÜ KİŞİ0-2 YAŞFARKI2-12 YAŞ
Sicilya Turu25 -28 Ekim 2012496682496446476


SİCİLYA TURU DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

· Özel Hava Yolları ile Istanbul-Catania -Istanbul ekonomi sınıf uçak bileti
· Havalimanı vergileri
· Yukarıda belirtilen otellerde (veya benzeri) 4 gece Oda-Kahvaltı konaklama
· Programda belirtilen tüm transferler
· Programda belirtilen panoramik şehir turları
· Rehberlik Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası

SİCİLYA TURU DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

· Otel ekstralarınız
· Dahil olduğu belirtilemeyen tüm ekstra turlar
· Yemekler sırasında alınacak içecekler
· Vize ücreti (120 euro)
· Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
· Gerekli olduğu takdirde şehir vergileri (Otelde ödenmektedir).

SİCİLYA TURU EKSTRA TUR DETAYLARI

Etna Yanardağı : Sicilya Adasında Avrupanın en yüksek, dünyânın ise büyük volkanlarından biri. Faal bir volkandır. Catanianın 29 km kuzeyindedir. Eski Yunanca ismi Aitne, Roma dilinde Aetna idi. Sicilyalılar bugün Mongibello demektedirler. Deniz seviyesinden 3308 m yüksektedir. Hava ne kadar sıcak olursa olsun, dağın tepesi soğuk olacağından yanınıza kalın bir kıyafet almayı da unutmayın. Kimi zaman etrafına büyük korkular salarak Hollywood filmlerine konu olsa da Etna yerel halkın aynı zamanda vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Gezi ücreti kişi başı 75 Euro.

Siraküza turu : Siraküza Akdeniz ortasında bulunan Sicilya Adasının güneydoğusunda Akdenizin İyonyen Denizi denilen kısmında Siraküza Körfezinde konumlanmıştır.Şehir Antik Grek çağlarında bile anfitiyatrosu, kültürü ve mimarisi meşhurdu. 2700 yıllık tarihinde şehir antik çağlarda önemli tarihi rol oynamıştı. Bir zamanlar şehir, tarihi bilinen Akdeniz havzasında en büyük politik ve askeri gücü olan politik birim konumundaydı. Ünlü bilim adamı ve mucit Arşimetin yaşadığı yerdi. 2005de UNESCO Siraküza şehrinin tümünü ve şehir dışında ama Siraküza ili içinde bulunan "Pantalica Kayalık Mezarlığı"nı Dünya Mirasları Listesi içine almıştır. Bir Yunan şehri olan Siracusa daki Arkeolojik Bölge, Yunan tiyatrosu , Roma Anfitiyatrosu, Aretusa çeşmesi şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Gezi ücreti kişi başı 65 Euro.

F : 104 - sicilya_turu11.JPG F : 105 - sicilya_turu12.JPG F : 106 - sicilya_turu13.JPG F : 107 - sicilya_turu14.JPG F : 108 - sicilya_turu15.JPG F : 109 - sicilya_turu16.JPG

Kaynak : Sicilya Turları, Sicilya Gezileri, Turu, Gezisi
Tür : Gezi Tarih : 01.01.2000
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]