ORTA AVRUPA TURU (ORTA AVRUPA TURLARI )

Anasayfa » Kurban Bayramı Yurtdışı » ORTA AVRUPA TURU (ORTA AVRUPA TURLARI )
share on facebook  tweet  share on google  print  

ORTA AVRUPA TURU (ORTA AVRUPA TURLARI )

"Kurban Bayramı Yurtdışı" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
ORTA

KURBAN BAYRAMI ORTA AVRUPA TURU (ORTA AVRUPA TURLARI) SİZLER İÇİN HAZIR...KURBAN BAYRAMI ORTA AVRUPA TURU'NDA 3 FARKLI ÜLKENİN FARKLI KÜLTÜRLERİYLE HARMANLANMIŞ UNUTAMAYACAĞINIZ BİR GEZİ SİZLERİ BEKLİYOR... ( MUNIH TURU - VİYANA TURU - BUDAPEŞTE TURU - PRAG TURU )

KURBAN BAYRAMI ORTA AVRUPA TURU 466 EURO'DAN İTİBAREN 

ORTA AVRUPA TURU TUR TARİHLERİ : 20.10.2012-27.10.2012

 

 

 

ORTA AVRUPA TURU TUR PROGRAMI

1.Gün Istanbul - Münih

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde yetkililerimiz ve rehberimiz ile 09:00`da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Özel Havayollarının PC319 sefer sayılı uçuşu ile 11:05de Münihe uçuş. Yerel saat ile 12:50de Münih Havalimanı na varışımızın ardından, Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Şehir turumuz sırasında Marienplatz, New Tawn Hall, Viktualienmarkt, Frauenkirche ve şehrin diğer önemli yerleri. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan munih gece ve birahane turu, transfer ve rehberlik dahil. ( kişi başı 20 € ) Geceleme otelimizde.

2.Gün Viyana

Otelde alınacak kahvaltının ardından, Viyana şehir turu. Eskiden Avrupa nın yaşlı nüfus oranı en fazla olan şehir olarak bilinirdi. Ama geçen birkaç yıl içinde kabuk değiştirdi. Yeni açılan klüpler, galeriler, restoranlar, kentte gençlik aşıladı. Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz yarım günlük Mayerling, Seegrotte Baden Şehri turu (Viyana Ormanları Turu) turuna katılabilirler (kişi başı 50 Euro)

3.Gün Viyana-Budapeşte

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özel aracımız ile Budapeştee doğru hareket ediyoruz. Yolda arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Bratislava Turuna katılabilir. (Kişi başı 30 Euro - öğle yemeksiz). Budapeştee varışımızın ardından, panoramik şehir gezisi yapıyoruz. Sofistike ve pejmürde… Güzel ve küstah… Şaşaalı ve çekingen… Budapeşte, tam anlamıyla bir tezatlıklar kenti. 1914 den önceki 50 yıl boyunca Doğu Avrupanın kalbiydi ve kültürel açıdan Paris e rakip olarak gösterilirdi. Görülecek yerler arasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna Nehri Tekne turuna katılabilirler.( kişi başı 30 Euro)

4.Gün Budapeşte

Otelde alınacak kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisine katılabilirler. (kişi başı 40 Euro - öğle yemeksiz ) Gece rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceye katılabilirsiniz. ( kişi başı 45 Euro) Geceleme otelimizde.

5.Gün Budapeşte - Prag

Otelde alınacak kahvaltının ardından, Praga doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Praga varışımız ile panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Prag, kelimenin tam anlamıyla bir masal kenti. Bozulmamış sokaklar, Art Noveau ve Barok Rönesans tarzlarının ışıldayan bir vitrin gibi gerçek üstü gözüküyor. Öğleden sonra, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman.

6.Gün Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Dresden Turuna yemeksiz turuna katılabilirler. (kişi başı 60 Euro)

7.Gün Prag

Otelde alınacak kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Karlovy Vary turuna gezisine katılabilirler. ( kişi başı 60 Euro ) Akşam ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlencesine katılabiliriz. (kişi başı 60 Euro)

8.Gün Prag-Berlin-İstanbul

Otelde alınacak kahvaltının ardından, Berline doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuz ile Berline varıyoruz. Özel Havayollarının PC840 sefer sayılı uçuş ile 14:20de İstanbula hareket saat 18:00de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

ORTA AVRUPA TURU FİYAT DETAYLARI

 TUR ADI TUR TARİHİ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TEK KİŞİ 3.KİŞİ 0-2 YAŞ 2-12 YAŞ
Orta Avrupa Turu - 4* HTL  20/10/2012  466 € 772 € 466 € 326 € 466 €
Orta Avrupa Turu - 4* HTL  20/10/2012  596 € 1002 € 596 € 446 € 576 €

ORTA AVRUPA TURU FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

· Özel Hava Yolları ile Istanbul - Münih / Berlin - Istanbul ekonomi sınıf uçak bileti
· Havalimanı vergileri
· Budapeşte de Best Western Hotel vb. 2 gece Oda&Kahvaltı konaklama
· Viyana Ananas Hotel 2 gece vb. Oda&Kahvaltı konaklama
· Prag Best Western Premier Hotel Majestic Plaza vb. 3 gece Oda&Kahvaltı konaklama
· Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
· Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler
· Türkçe yerel rehberlik hizmeti
· Zorunlu seyahat sigortası

ORTA AVRUPA TURU FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

· Her türlü kişisel harcamanız
· Dahil olduğu belirtilemeyen tüm ekstra turlar
· Yemekler sırasında alınacak içecekler
· Vize işlemleri (120 €)
· Ekstra olduğu belirtilen tüm geziler
· Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
· Tüm öğle ve akşam yemekleri

  

ORTA AVRUPA TURU EKSTRA TUR DETAYLARI

Prag, İkinci Dünya Savaşında hayatını kaybeden yüz binlerce Yahudi anısına yapılan ve Yahudi mahallesindeki birkaç sinagogun müzeye dönüştürülmesiyle kurulan Yahudi Müzesi (www.jewishmuseum.cz) de çok etkileyici. Kentin şarap meyhaneleri (Heuriger), kafeleri ve açık hava Nashmarktı muazzam zevkler sunuyor. Bütün bunlar Viyananın patlama yapan sanat galerileri, özellikle de geniş MuseumsQuartier sanat merkezi (www.mqw.at), çağdaş (Kunsthalle, 5218 933, www.kunsthallewien.at) sanatı ve modern klasikler (Modern Sanat Müzesi Mumok, 52500, www.mumok.at) ve dünyanın en büyük Schiele koleksiyonuyla (525 700, www.leopoldmuseum.org) birleştiriyor. Gelenekselciler Avusturya Galerisine ve onun Klimt ve Schielelerine (Österreichische Galerie, Prinz-Eugen-Strasse 27, 795 570, www.belvedere.at); Milli Galerinin Flaman tablolarına (Maria Theresien Platz 525 24403, www.khm.at, pazartesileri kapalı) ya da Palais Lichtensteinın (319 57670, www.liechtensteinmuseum.at) Barok koleksiyonuna bayılacaklar. Viyana usulü kahve keyfinin tadını çıkarın. Mutlaka Apfelstrudel yiyin.Müzeler Bölgesinden bir iki müze seçip gezin. Her Budapeşte ziyaretçisinin, Tuna boyunca yürümesinin bir nedeni var: Tarih alttan akıyor ve her köşede sizi muhteşem manzaralar karşılıyor. Peştenin sokak düzeni Habsburg stili dairesel yollara sahip ve bunlar ağaç sıralarıyla bezeli Andrássy Út Bulvarı gibi önemli kavşaklarla birleşiyor. Andrássy útun başladığı yerin hemen yanında, Kahramanlar Meydanında (Hösök Tere) ulusun büyük önderlerinin heykeli yükseliyor. Budapeşte de gece çıkın ve çılgınlar gibi eğlenin.

Kaynak : Orta Avrupa Turları, Orta Avrupa Gezileri, Turu
Tür : Gezi Tarih : 02.10.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]