Edirne Turu Günübirlik (Edirne Turları, Edirne Gezileri)

Anasayfa » Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları » Edirne Turu Günübirlik (Edirne Turları, Edirne Gezileri)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne Turu Günübirlik (Edirne Turları, Edirne Gezileri)

"Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

Edirne Turları tur programlarına TurX Travel ayrıcalığı ile ulaşabilir Edirne turları tur detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Edirne Gezileri, Edirne Turları deyince ilk akla gelen seyahat acentası TurX Travel'dır. Unutmayın TurX Travel'ın sahibi ve Genel Müdürü Utku TUNCA aslen Edirneli olup, Edirne'yi en iyi bilenlerdendir.

 EDİRNELİ TUR REHBERLERİ EŞLİĞİNDE EDİRNE TURU 

Edirne Turu için sabah saatlerinde Osmanlı Devleti'nin üçüncü  başkenti İstanbul'dan hareketle ikinci başkent  “Sultanlar Şehri, Şehirler Sultanı” Edirne’ye hareket ediyoruz. Serhat’taki Pay-ı Taht Edirne’ye ulaştığımızda ilk olarak Edirne’nin 104 m rakımlı, en yüksek tepesi olan Buçuk Tepe’ye varıyoruz,  tepenin isimsel öyküsünü dinledikten sonra Balkan Savaşları Müzesi ve Şükrü Paşa Anıtı’nı, Kıyık Tabya’yı geziyoruz. Ardından, Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Koca Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’ni tüm detaylarıyla dinledikten ve ziyaret ettikten  sonra sırasıyla, Selimiye Arastası , Tarihi Belediye Binası’nı görüp, Cami-i Atik (Eski Cami) ziyaret ediyor ve tarihi Bedesten’i geziyoruz. Bu arada Edirne’nin meşhur meyve sabunlarını görüyor ve leziz bademli kurabiyelerini ve badem ezmesini tatma fırsatı buluyoruz.
Günümüzde otel olarak kullanılan Rüstem Paşa Kervansarayı’nı da (Mimar Sinan eseri) gördükten sonra Üç Şerefeli Cami (Osmanlı’da merkezi kubbeli camilere geçişin ilk örneği ve ilk revaklı avlu sahibi cami) ziyaret ediyoruz. Sokullu Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra Makedonya Saat Kulesi’ne geçip Edirne’deki Roma ve Bizans kalıntılarına göz atıyoruz. Sonrasında Edirne’deki en büyük kapalı çarşı konumundaki, özellikle Yunanistan’dan gelen günübirlikçi alışveriş gruplarının uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Öğlen yemeği molamızın ardından; Sarayiçi (Balkan Harbi’nde Bulgarlar tarafından kurulan kampta Türk askerlerin aç bırakılıp ağaç kabuklarını yemek zorunda kaldıkları Tunca Adası), Adalet Kasrı, Seng-i ibret ve Seng-i hürmet taşları, Türkiye yağlı güreş başpehlivanının seçildiği Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü (İstanbul’un alınmasını geceler boyu planlarken üzerinden geçtiği) , Kanuni Köprüsü (Mimar Sinan eseri), Saray-ı Cedide-i Amire (Yeni Saray) kalıntılarını gördükten sonra; 2004 Yılı Avrupa Müze Konsey Ödülünü almaya hak kazanmış 1484-1488 yılları arasında inşa edilen ve akıl hastalarının tedavi edildiği Sağlık Müzesi’ni (2.Bayezid Külliyesi, Darrüşifa ve Tıp Medresesi) geziyoruz.
Sonrasında, Tarihi Karaağaç (2.Dünya Harbi günlerinde içlerine dinamit lokumları doldurulan) yolundaki  9 Jandarma Anıtı, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü, Meriç Mecidiye Köprüsü, Lozan Anıtı ve son olarak da Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı’nı görüyoruz. Zamanımıza göre Meriç Nehri kenarında vereceğimiz çay molamızın ardından dönüş yolumuza geçiyoruz. Bir başka TurX Travel organizasyonumuzda tekrar görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.


***Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle Edirne Turu rehberimiz sıralamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.***

F : 72 - selimiye_turxtravel.jpg F : 29 - eskicami_turxtravel.jpg F : 65 - rektorluk_turxtravel.jpg F : 4 - adaletkasri_turxtravel.jpg F : 55 - meric_koprusu1.jpg 

EDİRNE GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Ulaşım; kişi sayısına göre 46 kişilik Mercedes Lüks otobüsler, 27 kişilik midibüs veya 17 kişilik Mercedes Sprinter veya Volkswagen Volt araçlar ile,

* Edirne'ye hakim Edirneli Tur rehberleri eşliğinde çevre gezileri,

* Edirne'de öğle yemeği (kişisel seçime bağlı olarak Edirne'nin meşhur tava ciğeri veya köfte veya tavuk + salata + ayran + tatlı),

* Seyahat Sigortası

* Edirneli yöneticilere sahip TurX Travel ayrıcalığı

  EDİRNE GEZİMİZE DAHİL OLMAYANLAR

* Kişisel harcamalar,

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Öğle yemeği esnasında menü dışı içecekler

Kaynak : Edirne Turları, Edirne Gezileri, Edirne Tur, Gezi
Tür : Gezi Tarih : 05.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]