Edirne Kakava Şenlikleri Turları ( 5 Mayıs Edirne Kakava Gezisi, Turu)

Anasayfa » Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları » Edirne Kakava Şenlikleri Turları ( 5 Mayıs Edirne Kakava Gezisi, Turu)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne Kakava Şenlikleri Turları ( 5 Mayıs Edirne Kakava Gezisi, Turu)

"Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

Edirne turları tur alternatiflerinde bu kez Kakava şenlikleri turu var. Edirne Turları ( Edirne Turu, Edirne Gezileri, Edirne Gezisi ) dendiğinde ilk akla gelen, özenli hizmet kalitesiyle gezginleri kültür noktalarıyla buluşturan TurX Travel ile irtibata 0 212 219 01 50 ve 0 533 395 11 56 numaralı telefonlardan geçebilirsiniz.

Kakava Şenlikleri'nde Edirne Turu'na ne dersiniz? Hem Edirne'yi gezme fırsatı bulacak hem de Romanlar'ın Kakava şenliklerine katılacaksınız. Kakava Ateşi Edirne'de yanarken bugünü gezimizle birlikte bütünleştireceğiz. Akşam üzeri Saray içinde büyük kakava ateşi yakılıyor ve bu ateş etrafında muhteşem eğlencemiz başlıyor. Ateş çevresinde romanların dansları, oyunları bizleri eğlendiriyor.  Çimenlerde özgürce yuvarlanan insanları izliyoruz. Konaklamalı Kakava Şenlikleri Turumuzda ise; 6 Mayıs sabahı ise erken saatlerde Tunca boyunda  Roman erkeklerden birisi nehire atlıyor, herkes Edirne'nin güzel nehri Tunca'dan alınan sularla yüzlerini yıkıyor ve biz bunlara şahit oluyoruz...

   Edirne geziniz ve bu dönem dışında hiçbiryerde rastlayamayacağınız bu eğlence sizlerde güzel birer anı olarak kalacak. 

F : 4 - adaletkasri_turxtravel.jpg  F : 51 - merickopru_turxtravel1.jpg 

Kakava Şenlikleri Turu için sabah belirlenen yerden, belirlenen saatte hareketle “Sultanlar Şehri, Şehirler Sultanı” Edirne’ye hareket ediyoruz. Serhat’taki Pay-ı Taht Edirne’ye ulaştığımızda ilk olarak Edirne’nin 104 m rakımlı, en yüksek tepesi olan Buçuk Tepe’ye varıyoruz,  tepenin isimsel öyküsünü dinledikten sonra Balkan Savaşları Müzesi ve Şükrü Paşa Anıtı’nı, Kıyık Tabya’yı geziyoruz. Ardından, Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Koca Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’ni tüm detaylarıyla dinledikten ve ziyaret ettikten  sonra sırasıyla, Selimiye Arastası , Tarihi Belediye Binası’nı görüp, Cami-i Atik (Eski Cami) ziyaret ediyor ve tarihi Bedesten’i geziyoruz. Bu arada Edirne’nin meşhur meyve sabunlarını görüyor ve leziz bademli kurabiyelerini ve badem ezmesini tatma fırsatı buluyoruz. Günümüzde otel olarak kullanılan Rüstem Paşa Kervansarayı’nı da (Mimar Sinan eseri) gördükten sonra Üç Şerefeli Cami (Osmanlı’da merkezi kubbeli camilere geçişin ilk örneği ve ilk revaklı avlu sahibi cami) ziyaret ediyoruz. Sokullu Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra Makedonya Saat Kulesi’ne geçip Edirne’deki Roma ve Bizans kalıntılarına göz atıyoruz. Sonrasında Edirne’deki en büyük kapalı çarşı konumundaki, özellikle Yunanistan’dan gelen günübirlikçi alışveriş gruplarının uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeği (Edirne’nin meşhur ciğeri ya da alternatif olarak köfte menü şeklinde talebe göre) molamızın ardından Tarihi Karaağaç (2.Dünya Harbi günlerinde içlerine dinamit lokumları doldurulan) yolundaki  9 Jandarma Anıtı, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü, Meriç Mecidiye Köprüsü, Lozan Anıtı ve sonrasında Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı’nı görüyoruz. Daha sonraki durak noktamız 2004 Yılı Avrupa Müze Konsey Ödülünü almaya hak kazanmış 1484-1488 yılları arasında inşa edilen ve akıl hastalarının tedavi edildiği Sağlık Müzesi (2.Bayezid Külliyesi, Darrüşifa ve Tıp Medresesi) oluyor. Akabinde Sarayiçi'ne gidiyoruz ve (Balkan Harbi’nde Bulgarlar tarafından kurulan kampta Türk askerlerin aç bırakılıp ağaç kabuklarını yemek zorunda kaldıkları Tunca Adası), Adalet Kasrı, Seng-i ibret ve Seng-i hürmet taşları, Türkiye yağlı güreş başpehlivanının seçildiği Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü (İstanbul’un alınmasını geceler boyu planlarken üzerinden geçtiği) , Kanuni Köprüsü (Mimar Sinan eseri), Saray-ı Cedid-i Amire (Yeni Saray) kalıntılarını geziyoruz.Sonrasında Sarayiçi Mevkii'nde yakılan Kakava Ateşi etkinliklerine katılıyoruz.Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri Turu dışında konaklamalı Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) turları da düzenlenmektedir.

EDİRNELİ TUR REHBERİ EŞLİĞİNDE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, ÖĞLE YEMEĞİNDE EDİRNE'NİN MEŞHUR TAVA CİĞERİ DAHİL

Kaynak : Edirne Turu Kakava, Kakava Edirne Turları, Geziler
Tür : Gezi Tarih : 12.04.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]