Edirne Kakava Turu ( Kakava Şenlikleri Turu, Kakava Turları, Edirne Hıdırellez Turu, Edirne Kakava )

Anasayfa » Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları » Edirne Kakava Turu ( Kakava Şenlikleri Turu, Kakava Turları, Edirne Hıdırellez Turu, Edirne Kakava )
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne Kakava Turu ( Kakava Şenlikleri Turu, Kakava Turları, Edirne Hıdırellez Turu, Edirne Kakava )

"Günübirlik ve Konaklamalı Edirne Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

Edirne Kakava Turu, Kakava Turları, Edirne Kakava Şenlikleri Turu, yatılı Kakava Şenlikleri Edirne turu, konaklamalı Edirne kakava Şenliği Kakava Turu tur tarihi 5 Mayıs - 6 Mayıs 2018 tarihinde konaklamalı olarak düzenlenecektir. 

KAKAVA ŞENLİKLERİ İÇİN ŞİMDİDEN KAYDINIZI YAPTIRIN... KISITLI KONTENJANLIDIR...
Kakava Şenlikleri'nde Edirne Turu'na ne dersiniz? Hem Edirne'yi gezme fırsatı bulacak hem de Romanlar'ın Kakava şenliklerine katılacaksınız. Kakava Ateşi Edirne'de yanarken bugünü gezimizle birlikte bütünleştireceğiz. Akşamüstü Saray içinde büyük Kakava ateşi yakılıyor ve bu ateş etrafında muhteşem eğlencemiz başlıyor. Ateş çevresinde romanların dansları, oyunları bizleri eğlendiriyor. Çimenlerde özgürce yuvarlanan insanları izliyoruz. Tunca boyunda Roman erkeklerden birisi nehire atlıyor. Herkes Edirne'nin güzel nehri Tunca'dan alınan sularla yüzlerini yıkıyor. Edirne geziniz ve bu dönem dışında hiçbir yerde rastlayamayacağınız bu eğlence sizlerde güzel birer anı olarak kalacak.

5 Mayıs 2016 - Edirne Turu için sabah en altta paylaşılan kalkış noktalarından belirtilen saatlerde hareketle “Sultanlar Şehri, Şehirler Sultanı” Edirne’ye hareket ediyoruz. Serhat’taki Pay-ı Taht Edirne’ye ulaştığımızda ilk olarak Edirne’nin 104 m rakımlı, en yüksek tepesi olan Buçuk Tepe’ye varıyoruz, tepenin isimsel öyküsünü dinledikten sonra Balkan Savaşları Müzesi ve Şükrü Paşa Anıtı’nı, Kıyık Tabya’yı geziyoruz. Ardından, Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Koca Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’ni tüm detaylarıyla dinledikten sonra sırasıyla, Selimiye Arastası , Tarihi Belediye Binası’nı görüp, Cami-i Atik (Eski Cami) ziyaret ediyor ve tarihi Bedesten’i geziyoruz. Günümüzde otel olarak kullanılan Rüstem Paşa Kervansarayı’nı da (Mimar Sinan eseri) gördükten sonra Üç Şerefeli Cami (Osmanlı’da merkezi kubbeli camilere geçişin ilk örneği ve ilk revaklı avlu sahibi cami) ziyaret ediyoruz. Sokullu Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra Makedonya Saat Kulesi’ne geçip Edirne’deki Roma ve Bizans kalıntılarına göz atıyoruz. Sonrasında Edirne’deki en büyük kapalı çarşı konumundaki, özellikle Yunanistan’dan gelen günübirlikçi alışveriş gruplarının uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Önceden belirtilen restaurantımızda Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra turumuza devam ediyoruz; Sarayiçi (Balkan Harbi’nde Bulgarlar tarafından kurulan kampta Türk askerlerin aç bırakılıp ağaç kabuklarını yemek zorunda kaldıkları Tunca Adası), Adalet Kasrı, Seng-i İbret ve Seng-i Hürmet Taşları, Türkiye Yağlı Güreşleri başpehlivanının seçildiği Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü (İstanbul’un alınmasını geceler boyu planlarken üzerinden geçtiği) , Kanuni Köprüsü (Mimar Sinan eseri), Saray-ı Cedide-i Amire (Yeni Saray) kalıntılarını gördükten sonra; 2004 Yılı Avrupa Müze Konsey Ödülünü almaya hak kazanmış 1484-1488 yılları arasında inşa edilen ve akıl hastalarının tedavi edildiği Sağlık Müzesi’ni (2.Bayezid Külliyesi, Darrüşifa ve Tıp Medresesi) geziyoruz. Sonrasında Sarayiçi Mevkii’nde yakılan Kakava Ateşi etkinliklerine katılıyoruz. Etkinlik sonrası belirlenen saatte otelimize gidiyoruz.

6 Mayıs 2016 - Sabah arzu eden misafirlerimizle otelden sabah çok erken saatlerde ayrılıyor ve Sarayiçi Mevkii’nde Tunca Nehri kenarına gidiyoruz. Romanlar’ın sabah saatlerinde bugüne özel nehre girmelerine şahitlik ediyoruz. Bu güzel dakikalara canlı tanıklık ettikten sonra otelimize dönüş yapıyor ve kahvaltımızın ardından belirlenen saatte otelden ayrılarak ikinci günkü turumuza başlıyoruz. Tarihi Karaağaç (2.Dünya Harbi günlerinde içlerine dinamit lokumları doldurulan) yolundaki 9 Jandarma Anıtı, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü, Meriç Mecidiye Köprüsü, Lozan Anıtı ve son olarak da Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı’nı görüyoruz. Meriç Nehri kenarında vereceğimiz çay molamızın ardından; Edirne’deki şehzade mezarlarını avlusunda barındıran tek Cami olan Darr’ül Hadis Camii’ne gidiyoruz. Sonrasında, Edirne’nin ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi Semti’ndeki geleneksel Edirne evlerinin arasında dolaşırken eski dönemde azınlıkların kullandıkları evler de dikkatimizi çekiyor. Bu şirin semtimizde yürüyüş yaparken ünlü heykeltraş İlhan Koman’ın doğduğu evi de dışarıdan görüyoruz. Son olarak Büyük Sinogog'u görüp Edirne’den ayrılıyoruz.

***Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.***

HAREKET YER VE SAATLERİ

06:00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ OTOPARK ÖNÜ
06:30 BEŞİKTAŞ CONRAD OTEL YOLU
07:00 ATAKÖY SİNAN ERDEM SPOR KOMPLEKSİ ÖNÜ

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR

Ulaşım (yüksek modelli otobüsler ile)
Otel konaklaması (Efe Hotel, oda+kahvaltı şeklinde)
İlk sabah yolda kahvaltı paketi ikramı
Tur Rehberi eşliğinde program dahilindeki çevre gezileri
Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar
Araç içi hizmet personeli
Seyahat Sigortası
TurX Travel Güvencesi

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR

Kişisel özel harcamalar
Program dahilindeki müze ören yeri giriş ücretleri
Öğle ve akşam yemekleri

GEZİ ÜCRETİ: İki kişilik odada kişibaşı 375 TL'dir.

Kaynak : Kakava Turu, Edirne Kakava Turu, Kakava Şenliği
Tür : Gezi Tarih : 03.01.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]