Kapadokya - Ankara Turu

Anasayfa » Kapadokya Turları » Kapadokya - Ankara Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kapadokya - Ankara Turu

"Kapadokya Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kapadokya

1. GÜN  Kapadokya Turu için kalkış noktamızdan belirlenen saatte TurX Travel personeli ile buluşuyor ve “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya'ya hareket ediyoruz. Yolda ilk molamızı Bolu Dağı’nda veriyoruz.


2. GÜN Sabah erken saatlerde Aksaray’daki tesisimizde kahvaltı için duruyoruz. Molamızın ardından Selime üzerinden Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Selime Katedrali’nde verilen fotoğraf molası ile birlikte yavaş yavaş kendimizi Kapadokya’nın büyülü atmosferinde hissetmeye başlıyoruz. Hıristiyanlık döneminde keşişlerin yaşam yerlerinin önemli noktalarından birini oluşturan Ihlara Vadisi’ne ulaştığımızda ilk olarak Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Dağları’ndan kaynağını alan Melendiz Çayı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ihlara Vadisi gezimizin ardından Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyor ve fotoğraf arşivimize gölün resmini de ekliyoruz. Göldeki fotoğraf molamızın ardından Kapadokya turumuzun en ilginç noktalarından birisi olup, hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak olan Kaymaklı Yer altı Şehri’ne gidiyoruz. Gezginlerin en fazla büyülendiği yerlerden birisi olan yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımlarını dinliyor, oradaki yaşamı gözümüzde çok daha net bir şekilde canlandırıyoruz. Yer altı şehri turumuzun ardından Kuş Sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve buradaki güzellikleri fotoğraflıyoruz. Kayadan oyma otantik restaurantımızdaki öğlen yemeği sonrasında Avanos’a gidiyoruz. Ne demişler “kör bile bulur Avanos’un yolunu kırık dökük çanak çömlek parçalarından. Bizler de Avanos’un en meşhur el sanatlarından birisi olan çanak çömlek hakkında bilgi alıp, yapımını yerinde görmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Ardından bölgenin sembollerinden birisi olan Üç Güzeller’e (Aile Peribacaları) gidip fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise Türkiye genelinde marka haline gelmiş Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikası’na gidip, şarap mahzenlerini geziyoruz. İlk günkü Kapadokya gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN Kapadokya Turumuz'un ikinci sabahında otelde alınan kahvaltımızın ardından ilk olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor, müzede; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, yemekhane ve Çarıklı Kilise’yi geziyoruz. Daha sonra Onyx atölyesine varıyoruz ve onyx taşı ile ilgili bilgi alıyoruz. Atölye gezimizin ardından öğlen yemeğimizi alıp bölgenin üç başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ’ı geziyoruz. Paşabağ’dan sonraki durağımız ise hayal gücümüzü kullanarak, kayalık oluşumlara farklı anlamlar yükleyebileceğimiz Devrent olacak. Avcılar Vadisi’nden panoramik olarak Göreme’yi fotoğrafladıktan sonra ise Uçhisar’da kayalık bir evi gezip otelimize döneceğiz.

4. GÜN Sabah alınan kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve yolda verilen molamızın ardından Ankara’ya ulaşıyoruz. Öğlen yemeği sonrasında Atamız’ın ebedi uykuda bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret ediyoruz. Gezi sonrasında Kapadokya Turumuz'u tamamlıyor ve İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

KAPADOKYA GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR                                                            
Lüks otobüsler ile ulaşım
Otel konaklaması
Yola çıkıtığımız  gecenin sabahında otobüsümüzde alacağımız kahvaltı paketi ikramı,
Otobüsteki ikramlar
Rehberlik hizmeti (Turizm Bakanlığı kokartına sahip Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde, Kapadokya Bölgesi'ne vakıf, uzman Tur Rehberlerimiz ile)
Tüm çevre gezileri
Seyahat sağlık sigortası


KAPADOKYA GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                        
Mola yerlerindeki harcamalar

Öğle yemekleri, 

Tur programında gezi noktası olarak belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
İstanbul’a dönüş günü akşam yemeği tur fiyatına dahil değildir
Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.

Kapadokya Turları talep edilen tarihlerde özel olarak arkadaş ve dernek gibi gruplara düzenlenebilmektedir. 

Kaynak : Kapadokya'ya Turlar, Kapadokya Turu, Gezileri gezi
Tür : Gezi Tarih : 05.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]