Kapadokya Turu

Anasayfa » Kapadokya Turları » Kapadokya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kapadokya Turu

"Kapadokya Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kapadokya

Kapadokya Turu Program Detayları  

 1. GÜN  Kapadokya Turu için kalkış noktamızdan belirlenen saatte Turx Travel yetkilileri ile buluşarak “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya'ya hareket ediyoruz. Yolda ilk molamızı Bolu Dağı’nda veriyoruz.
 
   2. GÜN Sabah erken saatlerde Aksaray’daki tesisimizde kahvaltı için duruyoruz. Molamızın ardından Kapadokya'nın güzelliklerini yavaş yavaş hissetmeye başlayacağımız Selime üzerinden Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Selime Katedrali’nde verilen fotoğraf molası ile birlikte yavaş yavaş kendimizi Kapadokya’nın büyülü atmosferinde hissetmeye başlıyoruz. Hıristiyanlık döneminde keşişlerin yaşam yerlerinin önemli noktalarından birini oluşturan Ihlara Vadisi’ne ulaştığımızda ilk olarak Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Dağları’ndan kaynağını alan Melendiz Çayı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ihlara Vadisi gezimizin ardından Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyor ve fotoğraf arşivimize gölün resmini de ekliyoruz. Göldeki fotoğraf molamızın ardından turumuzun en ilginç noktalarından birisi olup, hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak olan Kaymaklı Yer altı Şehri’ne gidiyoruz. Gezginlerin en fazla büyülendiği yerlerden birisi olan yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımlarını dinliyor, oradaki yaşamı gözümüzde çok daha net bir şekilde canlandırıyoruz. Yer altı şehri turumuzun ardından Kuş Sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve buradaki güzellikleri fotoğraflıyoruz. Kayadan oyma otantik restaurantımızdaki öğlen yemeği sonrasında Avanos’a gidiyoruz. Ne demişler “kör bile bulur Avanos’un yolunu kırık dökük çanak çömlek parçalarından” Bizler de Avanos’un en meşhur el sanatlarından birisi olan çanak çömlek hakkında bilgi alıp, yapımını yerinde görmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Ardından bölgenin sembollerinden birisi olan Üç Güzeller’e (Aile Peribacaları) gidip fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise Türkiye genelinde marka haline gelmiş Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikası’na gidip, şarap mahzenlerini geziyoruz. Kapadokya turumuzdaki ilk günümüzü tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
    

   3. GÜN Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından ilk olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor, müzede; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, yemekhane ve Çarıklı Kilise’yi geziyoruz. Daha sonra Onyx atölyesine varıyoruz ve onyx taşı ile ilgili bilgi alıyoruz. Atölye gezimizin ardından öğlen yemeğimizi alıp bölgenin üç başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ’ı geziyoruz. Paşabağ’dan sonraki durağımız ise hayal gücümüzü kullanarak, kayalık oluşumlara farklı anlamlar yükleyebileceğimiz Devrent olacak. Avcılar Vadisi’nden panoramik olarak Göreme’yi fotoğrafladıktan sonra ise Uçhisar’da kayalık bir evi gezip otelimize döneceğiz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak kayadan oyulmuş restaurantımızda Kapadokya’nın olmazsa olmazlarından olan yöresel eğlenceleri izlemek üzere Türk Gecesi’ne katılıyoruz
   

   4. GÜN Otelde alınan kahvaltı sonrasında ülkemizdeki en önemli halıcılık merkezlerinden birisi olan Avanos’ta bulunan halı atölyesinde el dokuması halılar hakkında bilgi alıp, halı şovlarını izliyoruz. Sonrasında Kapadokya’dan ayrılıp Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyor ve Kapadokya Turumuzu tamamlayarak dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalara bırakıp, bir başka Turx Travel organizasyonunda buluşuncaya dek sizlerden ayrılıyoruz.


GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER                                             

Lüks otobüsler ile ulaşım
Yarım pansiyon Otel konaklaması, (otelde alınan kahvaltılar ve akşam yemekleri dahil)
Otobüsteki ikramlar
Rehberlik hizmeti (Turizm Bakanlığı kokartına sahip, Kapadokya Bölgesi'ne hakim uzman rehberlerimiz ile)
Araç içi hizmet personeli
Tüm çevre gezileri
Seyahat sağlık sigortası

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                         

Mola yerlerindeki harcamalar, öğlen yemekleri, Tur programında gezi noktası olarak belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri (misafirlerimize müze kart almalarını öneririz)
Kapadokya Turu'nu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.

Kapadokya Turları tercih doğrultusunda istenilen zaman aralığında arkadaş ve dernek gibi gruplara özel olarak da düzenlenmektedir.

Kaynak : Kapadokya Turları, Kapadokya Turu Tur, gezileri
Tür : Gezi Tarih : 05.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]