1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu - Cuma Gecesi Hareketli (Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Gezisi)

Anasayfa » Kapadokya Turları » 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu - Cuma Gecesi Hareketli (Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Gezisi)
share on facebook  tweet  share on google  print  

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu - Cuma Gecesi Hareketli (Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Gezisi)

"Kapadokya Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
1

Kapadokya turları artık tek gece konaklamalı olarak da mümkün. Kapadokya Turu arıyorsunuz ama haftaiçi mümkün olmuyor mu? Cuma geceleri hareketli Kapadokya Turu TurX Travel tarafından sizler için hazırlandı. Kapadokya Turlarımızı incelemeden Kapadokya'ya gitmeye karar vermeyin. Kapadokya Turu farkını profesyonel kadromuz ile yaşayın... 

CUMA GECESİ HAREKETLİ KAPADOKYA TURU...  OTELDE 1 GECE KONAKLIYORUZ   

 

1. GÜN Kapadokya Turu için kalkış noktalarımızdan belirlenen saatte gecesi  “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya Turu için hareket ediyoruz. Yolda ilk molamızı Bolu Dağı’nda veriyoruz.

  2. GÜN Sabah erken saatlerde Tuz Gölü’nün yanından geçerek yolculuğumuza devam ediyor ve Selime üzerinden Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Selime Katedrali’nde verilen fotoğraf molası ile birlikte yavaş yavaş kendimizi Kapadokya’nın büyülü atmosferinde hissetmeye başlıyoruz. Hıristiyanlık döneminde keşişlerin yaşam yerlerinin önemli noktalarından birini oluşturan Ihlara Vadisi’ne ulaştığımızda ilk olarak Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Dağları’ndan kaynağını alan Melendiz Çayı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ihlara Vadisi gezimizin ardından Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyor ve fotoğraf arşivimize gölün resmini de ekliyoruz.

Göldeki fotoğraf molamızın ardından turumuzun en ilginç noktalarından birisi olup, hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak olan Kaymaklı Yer altı Şehri’ne gidiyoruz. Gezginlerin en fazla büyülendiği yerlerden birisi olan yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımlarını dinliyor, oradaki yaşamı gözümüzde çok daha net bir şekilde canlandırıyoruz. Yer altı şehri turumuzun ardından Kuş Sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve buradaki güzellikleri fotoğraflıyoruz. Sonrasında Avanos’a gidiyoruz. Ne demişler “kör bile bulur Avanos’un yolunu kırık dökük çanak çömlek parçalarından” Bizler de Avanos’un en meşhur el sanatlarından birisi olan çanak çömlek hakkında bilgi alıp, yapımını yerinde görmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Ardından bölgenin sembollerinden birisi olan Üç Güzeller’e (Aile Peribacaları) gidip fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise Türkiye genelinde marka haline gelmiş Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikası’na gidip, şarap mahzenlerini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

     3. GÜN Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından ilk olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor, müzede; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, yemekhane ve Çarıklı Kilise’yi geziyoruz. Daha sonra Onyx atölyesine varıyoruz ve onyx taşı ile ilgili bilgi alıyoruz. Atölye gezimizin ardından bölgenin üç başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ’ı geziyoruz. Paşabağ’dan sonraki durağımız ise hayal gücümüzü kullanarak, kayalık oluşumlara farklı anlamlar yükleyebileceğimiz Devrent olacak. Avcılar Vadisi’nden panoramik olarak Göreme’yi fotoğrafladıktan sonra Hacı Bektaş’a gidiyoruz. 4 kapı 40 Makam felsefesine dayanan Bektaşilik hakkında rehberimizden bilgi alıp müze bölümü ile Hacı Bektaşi Veli’nin Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Balım Sultan’a ait türbeyi de gördükten sonra Çilehane’ye gidiyor ve Deliklitaşı görüp bölgeden ayrılıyoruz. Kırıkkale – Ankara – Bolu güzergahını takip edip İstanbul’a varıyor ve bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşuncaya dek sizlerden ayrılıyoruz.

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR

          Ulaşım

         Otelde Yarım pansiyon konaklama, (otelde alınan kahvaltı ve akşam yemeği dahil)

          Otobüsteki ikramlar

          Rehberlik hizmeti (Turizm Bakanlığı kokartına sahip),

           Tüm çevre gezileri

          Araç içi hizmet personeli

          Seyahat sağlık sigortası

          GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

          Yetişkin müze girişleri... Tura çıkmadan önce Müze Kart edinmenizi öneririz.

  

 

Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.

 

Kaynak : Kapadokya Turları, Kapadokya Gezi, Kapadokya Turu
Tür : Gezi Tarih : 09.04.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]