Uçaklı Kapadokya Turu (Kapadokya Kayseri Turu, Uçaklı Kapadokya Turları, Gezisi)

Anasayfa » Kapadokya Turları » Uçaklı Kapadokya Turu (Kapadokya Kayseri Turu, Uçaklı Kapadokya Turları, Gezisi)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Uçaklı Kapadokya Turu (Kapadokya Kayseri Turu, Uçaklı Kapadokya Turları, Gezisi)

"Kapadokya Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Uçaklı

 Uçaklı Kapadokya turu arayan misafirlerimiz için yeni bir uygulamamız mevcut artık... Uçak ile yapılacak yolculuğumuzda hem Kapadokya'yı hem de Kayseri'yi gezme fırsatı yakalıyoruz... Her mevsim farklı güzelliğe sahip Kapadokya'yı daha zahmetsiz gezecek, uzman rehberlerimiz eşliğinde Kapadokya Bölgesi'ni tanımış olacaksınız... 

Periler diyarı, Güzel Atlar Ülkesi, Yeraltının gizemli Dünyası, Dinlerin Buluşma Noktası, Doğanın armağanı Vadiler, Kaya İçlerine yapılmış Güvercinlikler, İnsanların bir dönem yaşadıkları Kaya Evler, Yöresel Tatlar... Hepsi ve daha fazlası sizleri bekliyor Kapadokya'da...

 

Uçaklı Kapadokya Turu için 0 212 219 01 50 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz..

  1. GÜN Yapacağımız uçak yolculuğu sonrası Kayseri’ye varıyor ve havalimanında TurX Travel yetkilileri ile buluşarak “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya Turu için hareket ediyoruz. Bölgede ilk olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor, müzede; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, yemekhane ve Çarıklı Kilise’yi geziyoruz. Daha sonra Onyx atölyesine varıyoruz ve onyx taşı ile ilgili bilgi alıyoruz. Atölye gezimizin ardından öğlen yemeğimizi kayadan oyma restaurantımızda alıp bölgenin üç başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ’ı geziyoruz. Paşabağ’dan sonraki durağımız ise hayal gücümüzü kullanarak, kayalık oluşumlara farklı anlamlar yükleyebileceğimiz Devrent olacak. Avcılar Vadisi’nden panoramik olarak Göreme’yi fotoğrafladıktan sonra ise Uçhisar’da kayalık bir evi gezip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

  2. GÜN  Aksaray’ı  Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Sabah ilk fotoğraf molamızı Kuş Sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi’nde veriyor,  buradaki güzellikleri fotoğraflıyoruz. Ardından turumuzun en ilginç noktalarından birisi olup, hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak olan Kaymaklı Yer altı Şehri’ne (isteğe göre Derinkuyu Yer altı Şehri de tercih edilebilir) gidiyoruz. Gezginlerin en fazla büyülendiği yerlerden birisi olan yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımlarını dinliyor, oradaki yaşamı gözümüzde çok daha net bir şekilde canlandırıyoruz. Yer altı şehri gezimizden sonra yolculuğumuza devam ediyor ve Narlıkuyu Krater Gölü’ne varıyoruz. Fotoğraf arşivimize gölün resmini de ekliyoruz. Göldeki fotoğraf molamızın ardından Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. Hıristiyanlık döneminde keşişlerin yaşam yerlerinin önemli noktalarından birini oluşturan Ihlara Vadisi’ne ulaştığımızda ilk olarak Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Dağları’ndan kaynağını alan Melendiz Çayı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ihlara gezimizde Yılanlı Kilise’yi de ziyaret ederek vadi içerisinde treking yaparak Melendiz çayı kenarındaki restaurantımızda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrası Selime Katedrali’nde duruyor ve buradaki oluşumları fotoğraflıyoruz.  Ne demişler “kör bile bulur Avanos’un yolunu kırık dökük çanak çömlek parçalarından” Bizler de Avanos’un en meşhur el sanatlarından birisi olan çanak çömlek hakkında bilgi alıp, yapımını yerinde görmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Ardından bölgenin sembollerinden birisi olan Üç Güzeller’e (Aile Peribacaları) gidip fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise Türkiye genelinde marka haline gelmiş Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikası’na gidip, şarap mahzenlerini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp’teki otelimizde.   

  3. GÜN  Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından ilk olarak ülkemizdeki halıcık kültürünü yakından tanımak üzere halı atölyesine gidiyoruz. Burada işin uzmanlarından el dokuması halıların ilmik ilmik nasıl dokunduğunu, nasıl boyandığını öğreniyor, ne kadar güzel bir kültüre sahip olduğumuzu bir kez daha hatırlamış oluyoruz. Ardından günümüzdeki ismiyle Mustafa Paşa Köyü’ne (mübadele öncesi adı Sinasos) gidiyoruz. Sinasos’ta eski taş Rum evlerinin arasında geçireceğimiz kısa süreli serbest zamanımızda dileyen konuklarımız Asmalı Konak dizisinin ilk çekimlerinin yapıldığı konağı da görebilirler.  Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Çeşmeleri, Avluları, Kara Kazanı ve Postları ile geçmişten gelen kültürün bir yansımasını yaşayacağımız bu yerde verilen serbest zaman sonrası, Kayseri’ye gidiyoruz. Kayseri içinde yapılacak olan turda, Gevher Nesibe Sultan için yapılmış olan ilk tıp okulu, Hunat Medresesi ve Camii, Döner Kümbet, İç Kale... panoramik olarak görüp havalimanına gidiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından gerçekleştireceğimiz uçuş sonrası İstanbul'a vardığımızda bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşuncaya dek sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR

✓      Kayseri – Kapadokya ve Kapadokya – Kayseri havalimanı uçak bileti 

✓      Tur boyunca misafirlerimize özel araç ile çevre gezileri

✓      2 Gece yarım pansiyon konseptinde 4 yıldızlı otel  konaklaması,

✓      3 Gün boyunca Rehberlik Hizmetleri (Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından rehberlik kokartına sahip profesyonel tur rehberi)

✓      Araç otopark ücretleri

✓      Otelde alınacak sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri

✓      Program dahilindeki çevre gezileri

✓      TurX Travel Güvencesi

✓      Profesyonel hizmet anlayışı ve güler yüz        

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

Kişisel Harcamalar ve ekstra olarak belirtilen hizmetler, öğleyemekleri, müze giriş ücretleri “müze kart çıkartılması önerilir”    

***Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.***    


 

TURX TRAVEL

  HALASKARGAZİ CADDESİ MERKEZ APT NO:185/2 ŞİŞLİ/ İSTANBUL

TEL: 0 212 219 01 50 / FAX: 0 212 219 01 85 GSM: 0 533 395 11 56

utkutunca@hotmail.com / info@turxtravel.com.tr /

Kaynak : Uçaklı Kapadokya Turu
Tür : Gezi Tarih : 09.03.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]