Bursa - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık (Hızlandırılmış Program)

Anasayfa » Bursa Turları » Bursa - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık (Hızlandırılmış Program)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bursa - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık (Hızlandırılmış Program)

"Bursa Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bursa

Bursa Turu (kapsamlı, hızlandırılmış program) Bursa , Mudanya , Trilye , İznik ve Cumalıkızık gezisini içermekte. Günübirlik hızlandırılmış, geniş kapsamlı Bursa Turu için belirlenen noktalardan, gece belirlenen saatte TurX Travel personelimizle buluşuyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.  Eskihisar’dan feribot yolu ile Yalova’ya geçiyor ve ilk olarak sabah erken saatlerde İznik’e varıyoruz. İznik’te Hiristiyanlar için büyük önem taşıyan İznik Ayasofyası’nı (7. Ekümenik Konsül’ün toplandığı yer) geziyoruz. Tur rehberinin Kilisedeki anlatımlarını dinledikten sonra Süleyman Paşa Medresesi’ne geçiyor ve İznik’in sembolü olan Çinicilik Atölyelerini görüyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Çini fırınlarının ortaya çıkarıldığı kazı alanını görerek aracımızla Lefke Kapı’yı görüyoruz. İznik Yeşil Camii bir sonraki durak noktamız oluyor. Sonrasında Nilüfer Hatun İmareti’ne (Günümüzdeki İznik Müzesi) geçiyoruz. 4 Kapıdan oluşan İznik’te aracımız ile yapacağımız panoramik şehir turumuzda 1. Ekümenik Konsül’ün toplandığı yer olan ve Göl Kapı’da bulunan Senato Binası’nın kalıntılarını da görerek İznik’ten ayrılıyoruz.
Sonrasında Bursa’ya varıyoruz ve Bursa Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami içerisindeki detaylı anlatımları dinleyip bir sonraki durağımız olan Kozahan’a (İpekçiler Çarşısı) geçiyoruz. Kısa süreli serbest zamanımızın ardından, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Bursa’dan ayrılıyor ve Mudanya’ya geçiyoruz.
Cumhuriyet’in tohumlarının atıldığı yıllarda önemli bir antlaşmayla özdeşen İlçe Merkezi’ne ulaştığımızda Mütareke Binası’nı ziyaret ediyoruz. 19yy Osmanlı konakları görüp Mudanya'dan ayrılarak Trilye'ye gidiyoruz.  Sonrasında Masalımsı güzelliği, tertemiz havası ve zeytinleriyle akıllarda yer eden Trilye’ye (Günümüzdeki Zeytinbağı) geçiyoruz. Tur rehberimiz eşliğinde Trilye’de ara sokaklardan yürüyüşümüze başlıyoruz ve ilk olarak Kemerli Kilise’yi (Dünyadaki ilk resimli kilise olarak kabul edilmektedir) ziyaret ediyoruz. Fatih Camii, Eski Rum evleri, Ruhban Okulu’nu da gördükten sonra Trilye’nin doyumsuz havasını soluyarak bu şirin köyden ayrılıyoruz.

Bir sonraki gezi noktamız Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık oluyor. 700 Yıllık geçmişi olan köyde eski Çoban evi-Konukevi, eski muhtarlık, sanatevi ve Etnografya Müzesi, Cin Aralığı’nı ziyaret ediyor daha sonra tarihi evleri ve sokakları gezerek köyde alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Cumalıkızık gezimizin ardından Bursa Turu dahilindeki gezimizi tamamlayarak İstanbul'a dönüş yolumuza geçiyoruz. İstanbul'da sizleri aldığımız noktalara bırakarak farklı bir Turx Travel organizasyonunda sizlerle buluncaya dek ayrılıyoruz.GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR                                            
*Otobüsteki ikramlar,
* Sabah Kahvaltısı(poğaça-meyve suyu)
* Rehberlik hizmeti (Turizm Bakanlığı kokartına sahip Tur Rehberi)
* Profesyonel Tur Rehberi eşiliğinde tüm çevre gezileri
* Seyahat sağlık sigortası
* Güleryüz :) Turx Travel Güvencesi
GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                        
Mola yerlerindeki harcamalar, öğlen yemekleri, müze giriş ücretleri

NOT: Bu tur programımız sadece uyum içerisinde hareket edebilen arkadaş gruplarına arzu edilen tarihlerde özel olarak önerilmektedir. Tur programı çok yoğun olduğu için oldukça yorucu ve zamanlama konusunda hassas bir yapıya sahiptir. Daha önce zamanlama sıkıntısı yaşamayan arkadaş gruplarıyla defalarca kez gerçekleştirilmiş ve çok keyifli geçmiştir.

Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle Tur Rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.

Kaynak : Bursa Mudanya Cumalıkızık Trilye Turları, Gezileri
Tür : Gezi Tarih : 05.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]