Konaklamalı Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık Turu

Anasayfa » Bursa Turları » Konaklamalı Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık Turu

"Bursa Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık Tur Programı (1 Gece Konaklamalı)

1. GÜN:  Konaklamalı Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık turumuz için  belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde TurX Travel yetkilileri ile buluşuyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.  Eskihisar’dan feribot yolculuğu yaparak Yalova’ya geçiyor ve ilk olarak tarihi dokusunu muhafaza ederek günümüze birçok eserin ulaştığı İznik’e varıyoruz. İznik’te Hiristiyanlık alemi için büyük önem taşıyan İznik Ayasofyası ile (7. Ekümenik Konsül’ün toplandığı yer) gezimize başlıyoruz. Ayasofya Kilisesi'nde tur rehberimizin detaylı anlatımlarını dinledikten sonra Süleyman Paşa Medresesi’ne gidiyoruz. Burada İznik’in sembolü olan Çinicilik Atölyelerini görüyoruz. Kısa süreli serbest zaman ve alışveriş imkanının ardından tarihi Çini fırınlarının ortaya çıkarıldığı kazı alanını görerek aracımızla Lefke Kapı istikametini takip ediyoruz. Ardından bir sonraki durak noktamız İznik Yeşil Camii oluyor. Cami gezimizin ardından günümüzde İznik Müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti’ne geçiyoruz. 4 Kapısı bulunan İznik’te aracımız ile yapacağımız panoramik şehir turumuzda hiristiyanlar için tarihi öneme sahip 1. Ekümenik Konsül’ün toplandığı yer olan ve Göl Kapı’da bulunan Senato Binası’nın kalıntılarını da görüyoruz. Sonrasında İznik’ten ayrılıyor ve Bursa'ya doğru yola çıkıyoruz.
Bursa’ya vardığımızda öğlen yemeği molamız için turumuza ara veriyoruz. Ardından Bursa Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami içerisinde rehberimiz tarafından yapılan detaylı anlatımları dinleyip bir sonraki durak noktamız olan Tarihi Kozahan’a (İpekçiler Çarşısı) geçiyoruz. Kısa süreli serbest zamanımızın ardından, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

2. GÜN:   Otelde alınan kahvaltının ardından Bursa’dan ayrılıyor ve Mudanya gezisi için Mudanya'ya hareket ediyoruz.
Cumhuriyet’in tohumlarının atıldığı yıllarda önemli bir antlaşmayla özdeşen İlçe Merkezi’ne ulaştığımızda Mudanya Mütareke Binası’nı ziyaret ediyoruz. Mudanya'da yapacağımız kısa süreli panoramik yürüyüşümüzde Osmanlı döneminden kalma 19.yy mimari özelliklerini yansıtan konakları görüyoruz. Mudanya'dan ayrıldığımızda Trilye Gezisi için Trilye'ye doğru yola koyuluyoruz.  Sonrasında zeytin ağaçları arasında yer alan tertemiz havası ve doğal dokusuyla gezginleri büyüleyen Trilye’ye (Günümüzdeki Zeytinbağı) geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Trilye’de ara sokaklardaki yürüyüşümüzde ilk olarak Kemerli Kilise’yi (Dünyadaki ilk resimli kilise olarak kabul edilmektedir) ziyaret ediyoruz. Fatih Camii, Eski Rum Evleri, Ruhban Okulu’nu da gördükten sonra Trilye’den ayrılmadan önce çay molası için eşsiz bir manzaraya sahip olan çay bahçesine gidiyoruz ve çay molamızın ardından bu şirin köyden ayrılıyoruz. 

Ardından Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşiminin orijinal haliyle günümüze ulaştığı Cumalıkızık Köyü'ne gidiyoruz. 700 Yıllık geçmişi olan köyde eski Çoban evi-Konukevi, eski muhtarlık, sanatevi ve Etnografya Müzesi, Cin Aralığı’nı ziyaret ediyor daha sonra tarihi evleri ve sokakları gezerek köyde alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Cumalıkızık gezimizin ardından, konaklamalı Bursa - İznik - Mudanya - Trilye - Cumalıkızık Turumuz'u tamamlıyor ve İstanbul'a dönüş yolumuza geçiyoruz. İstanbul'da sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Turx Travel organizasyonunda görüşünceye dek sizlerden ayrılıyoruz.GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR                                               
* Otobüsteki ikramlar,
* Hareket sabahı araç içinde kahvaltı paketi ikramı
* Rehberlik hizmeti (Turx Travel Rehberleri Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartına sahip rehberlerdir)
* Konaklamalı Bursa Turumuz'da belirtilen tüm çevre gezileri
* Seyahat sağlık sigortası
* Güleryüz :)


GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                        
Mola yerlerindeki harcamalar, öğlen yemekleri, müze giriş ücretleri

Turu tamamen gerçekleştirmek suretiyle tur rehberimiz Bursa Gezimiz dahilindeki yerlerin sıralamasında değişiklik yapabilir.

Kaynak : Bursa Turları, konaklamalı Bursa Turu, Gezileri
Tür : Gezi Tarih : 03.11.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]