Eskişehir Turu (1 gece konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Turu, Eskişehir Gezisi, Haftasonu)

Anasayfa » Eskişehir Odun Pazarı Turları » Eskişehir Turu (1 gece konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Turu, Eskişehir Gezisi, Haftasonu)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Eskişehir Turu (1 gece konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Turu, Eskişehir Gezisi, Haftasonu)

"Eskişehir Odun Pazarı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Eskişehir

Son yıllarda Türkiye'deki gezginlerin en beğendiği destinasyonlardan birisi durumuna gelen Eskişehir'i TurX Travel ayrıcalığı ile sizlere tanıtıyoruz... Konaklamalı Eskişehir Turu Tur programı ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir;

 

CUMARTESİ
 
Saat 06:00 Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu Önü,
Saat 06:15 Meciyeköy,
Saat 06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşma 
 
Saat 07:00 özel tur aracımız ile Eskişehir yönüne hareket. Dinlenme molamızı Tuna Tan Tesislerinde veriyoruz. 
 
Saat 11:00 dolayları Eskişehir’ e varış ve şehir girişinde yerel rehberimiz ile buluşma ve şehir turumuz için hareket.
 
Saat 11:15 şehrin güneybatısına yönelerek içerisinde, “kalyon tipi gemi” nin bire bir ölçülerde bir benzerinin, 35 mt’lik “masal şatosu” nun ve su sporlarının gerçekleştirildiği bir göletin de bulunduğu Bilim Kültür ve Sanat Parkı’ na giriyoruz. Parkın temaları hakkında bilgilendirme sonrası temaları daha yakından görerek park içerisinde bir süre yürüyüş yapıyoruz.
 
Saat 12:00 parkın girişinde buluşarak grup halinde kısa bir yürüyüşle parkın diğer bölümüne geçerek Bilim Kültür ve Sanat Parkı bünyesinde yeni ziyarete açılan, içerisinde 85 farklı türden 2000’ e yakın denizaltı canlısının ve bir tünel akvaryumun da bulunduğu “Eti Sualtı Dünyası”nı geziyoruz. 
 
Saat 13:00 öğle yemeğimizi köfte menü şeklinde alıyoruz. 
 
Saat 14:45 öğle yemeği sonrası tur aracımıza binerek gezimize Odunpazarı semti önyüzünde bulunan, üç evin birleşiminden oluşturulmuş, yerli yabancı sanatçıların modern eserlerinin sergilendiği “Çağdaş Cam Sanatları Müzesi”ni ve bu yapının üst katında yer alan “Eskişehir Kent Belleği Müzesi” ile devam ediyoruz.
 
Saat 15:15 devamında “Tarihi Odunpazarı Evleri” ve aynı yapı topluluğu içerisinde yer alan ve şehrin yeni ve en çok ziyaretçi alan müzesi “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” sine geçerek giriş için müze önünde yerimizi alıyor ve. Atamızın, silah arkadaşlarının ve ailesinin, yerli yabancı siyasetçi ve devlet adamları, sanatçılarımız ve popüler birçok kişiden oluşan 170’e yakın balmumu heykellerini görüp, müzeyi geziyoruz. (Müze girişinde yoğunluktan bir süre bekleme olabilir) 
 
Saat 16:30 aracımızla şehir merkezine ulaşıyor, şehrin en hareketli bölgesinde yürüyüş için Kızılcıklı Caddesi Eti Plaza binası önünde aracımızdan inerek “Adalar Sahil Bulvarı ve İsmet İnönü Caddesi” ve “Barlar Sokağı” nın bir bölümünü kullanarak bir dönemler Toprak Mahsulleri Ofisinin silo binası olan, çalışma sonrası hoş bir otele dönüşen İbis Otel binasını da görerek Haller Gençlik Merkezine yöneliyoruz.
 
Saat 17:00 bir dönemlerin yaş sebze – meyve hali olan, yenilenme ile keyifli bir alana dönüşen “Haller Gençlik Merkezi” ne ulaşıyoruz. Burada dileyen konuklarımız, Eskişehir’in hafif ve geleneksel ağız tadı “su muhallebisi” nin tadına “Mazlumlar Muhallebicisi” nde bakabilir ve butik dükkanlarda bir süre alış – veriş yapabilirler.
 
Saat 18:00 tur bitimi aracımız ile otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyor, dinlenme, serbest gezinti ve akşam yemeğine hazırlık için serbest zaman veriyoruz.
 
PAZAR
 
Saat 07:30 itibarı ile açık büfe sabah kahvaltısı otelimizde.
 
Saat 09:45 otel çıkış işlemlerini tamamlayarak kişisel eşyalarımızı tur aracımıza koyuyor ve rehberimiz eşliğinde tam günlük şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz.
 
Saat 10:00 şehrin doğusuna yönelerek 350 mt’lik yapay plajımızın da bulunduğu “Kent Park” a ulaşıyoruz. Parkın yapay plajını gördükten sonra, parkın diğer temaları hakkında bilgi alıyor, ardından gezinti ve sabah kahvesi için park içerisinde bulunan kafelerde serbest zaman veriyoruz.
 
Saat 11:30 şehir merkezi “Köprübaşı”na ulaşarak şehir merkezinde yapacağımız kısa yürüyüşle Köprübaşı iskelesinden botumuza biniyor ve Porsuk Çayı’nda yaklaşık 20 dakika sürecek “Gruba Özel Bot Turu” nu gerçekleştiriyoruz. 
 
Saat 12:30 tur aracımıza yönelerek turumuza devam ediyor, Türkiye’ nin ilk ve son Türk otomobili “Devrim Arabası” nı görmek için üretildiği TÜLOMSAŞ “Lokomotif Fabrikası” bahçesine yöneliyoruz.
Saat 13:00 öğle yemeğimizi çibörek menü şeklinde alıyoruz.
 
Saat 14:30 ardından aracımızla şehrin güney yamaçlarına kurulu Odunpazarı mevkiine çıkarak, semt önünde aracımızdan inerek tarihi Odunpazarı evleri sokakları arasında kısa bir yürüyüşle, Eskişehir’in önde gelen el sanatlarını oluşturan lületaşı, seramik, pişmiş toprak ürünleri gibi el sanatları ürünü satış dükkanlarının bulunduğu “Atlıhan El Sanatları Çarşısı” na ulaşıyoruz. Yöresel el sanatı ve yerel tatların alış-verişi için bir süre serbest zaman veriyoruz. 
 
Saat 15:15 Eskişehir’ in 1300’lerden sonra ilk yerleşim bölgesi olan, 17. ve 18. yüzyıldan bu yana ayakta kalan “Tarihi Odunpazarı Evleri” nin dar ve kıvrımlı sokaklarından Beyler Sokağı içerisinden kısa bir yürüyüşle cam, çini ve seramik el sanatı dükkanlarının yer aldığı Arasta’ ya ulaşarak, çay içerek dinlenme ve alış veriş için bir süre serbest zaman veriyoruz.
 
Saat 16:00 yürüyüşümüze devam ederek kısa bir mesafede bulunan 1525 yılı yapımlı “Kurşunlu Camii ve Külliyesi” ne giriyoruz. Külliye tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra dünyada tek olan “Lületaşı Müzesi” ni ve aynı yapı topluluğu içerisinde yer alan hat, minyatür, ebru ve tezhip el sanatı dükkanlarını gezmek için bir süre serbest zaman veriyoruz.
 
Saat 17:00 iki günlük turumuzu tamamlayarak Odunpazarı mevkiinden ayrılıyor ve İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 
         
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR :              
* 1 gece yarım pansiyon konaklama,
(Otellerde alınan 1 Kahvaltı, 1 Akşam yemeği, "içecek hariç")
Lüks araçlarla ulaşım, araç içi ikramları, 
Tüm çevre gezileri,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Seyahat sigortası,
Araç içi hizmet personeli otobüs ile yolculuk edildiği taktirde aracımızda hizmet verecektir
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:
* Otelde yapılan özel harcamalar,
Tüm yemeklerde dahil olanlar dışındaki içecekler, 
Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, bot turu vb

 

 

Kaynak : Eskişehir Turu, Odunpazarı Turu
Tür : Gezi Tarih : 14.02.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]