EFES - MERYEMANA - ŞİRİNCE - BERGAMA - CUNDA ADASI - AYVALIK - ASSOS - TRUVA TURU

Anasayfa » Kuzey Ege Turları » EFES - MERYEMANA - ŞİRİNCE - BERGAMA - CUNDA ADASI - AYVALIK - ASSOS - TRUVA TURU
share on facebook  tweet  share on google  print  

EFES - MERYEMANA - ŞİRİNCE - BERGAMA - CUNDA ADASI - AYVALIK - ASSOS - TRUVA TURU

"Kuzey Ege Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
EFES

 EFES - MERYEMANA - ŞİRİNCE - BERGAMA - CUNDA ADASI - AYVALIK - ASSOS - TRUVA TURU 

1.GÜN:              İSTANBUL – YALOVA – BURSA – İZMİR – KUŞADASI

Efes - Şirince - Kuşadası - Bergama - Ayvalık - Cunda Adası - Assos - Truva Turu için  TurX Travel yetkilileri ile belirlenen noktalarda belirlenen saatte buluşuyoruz. Sonrasında Yalova, Bursa güzergahından Kuşadası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Sabah erken saatlerde Kuşadası’na varıyoruz.

2.GÜN:             EFES –MERYEMANA ŞİRİNCE
Sabah bölgede alacağımız kahvaltının ardından Efes antik kenti ile gezimize başlıyoruz. Turizm Bakanlığı Kokartına sahip rehberimizden detaylı bir şekilde Efes’in tarihi ve antik kent içerisindeki kalıntılar hakkında bilgi aldıktan sonra Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin Meryem Ana ve Meryem Ana Evi hakkındaki anlatımlarını dinledikten sonra Eski bir Rum Köyü olan Şirince’ye gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi Şirince Köyü’ndeki restaurantımızda alıyoruz. Şirince gezimiz ve serbest zamanımızın ardından otelimize geçiyoruz.

3.GÜN:            BERGAMA- CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI
Otelimizdeki kahvaltı sonrasında Bergama’ya doğru yola çıkıyoruz. Bergama’ya vardığımızda İlk olarak Bergama AKROPOL’ündeki Zeus Sunağı, Heroon, Trajan Tapınağı, Tiyatro, Arsenal gibi yapıları geziyoruz. Ardından Kardeşler Restaurant’ta öğlen yemeği molası için duruyoruz. Antik dönemde “ölümün girişine müsaade edilmediği tıp merkezi olan Asklepion’a geçiyoruz. Antik dönemin en önemli Sağlık Merkezlerinden birisi olan Asklepion gezimizin ardından ilk boğaz köprüsü olarak bilinen köprüden geçiyor ve Cunda Adası’na varıyoruz. Taksiyarhis Kilisesi’ni görüp bilgi aldıktan sonra Ada’nın meşhur Arnavut kaldırımlı yollarında yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Cunda Adası’ndaki meşhur Taş Kahve’de kısa süreli molamızın ardından Ayvalık’daki Şeytan Sofrası’na geçiyoruz ve doğanın eşsiz manzarasını izleme fırsatı bulurken, efsaneye göre şeytanın ayak izi olduğu rivayet edilen çukuru görüyoruz. Sonrasında Edremit’te bulunan otelimize geçip yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (ADRAMİS TERMAL )

4.GÜN:           ASSOS - BEHRAM KALE
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kazdağları’na doğru yola çıkıyoruz. Dağ eteğindeki Tahtakuşlar Müzesi’ni ziyaret edip, Zeytinyağı fabrikasını gezmek için mola veriyoruz. Ardından Assos’a hareket ediyoruz. Nazlıhan Otel’de alacağımız öğlen yemeğimizin ardından Behramkale, Assos Antik kenti, Athena Tapınağı’nı geziyoruz. Assos’taki Kadırga Koyu molamızın akabinde otelimize yerleşiyoruz. (EDEN GARDENS )

5.GÜN:          TRUVA ANTİK KENTİ- ÇANAKKALE
Otelimizdeki kahvaltının ardından 9 ayrı kültür katmanından oluşan Truva Antik Kenti’ne gidiyoruz. Kent kalıntılarını gezip, Truva Atı’nda fotoğraf molası verdikten sonra öğlen yemeğimiz için duruyoruz. Çanakkale’de Aynalı çarşı, Çimenlik Kalesi, Nusrat Mayın Gemisi gezilerimizi tamamlayıp Çanakkale’den ayrılmadan önce Truva Filmi’nde kullanılan tahta atı görüyor ve feribotla Eceabat’a geçip İstanbul’a dönüş yolumuza geçiyoruz. İstanbul’a vardığımızda siz misafirlerimizi aldığımız yerlerde bırakarak bir sonraki TurX Travel organizasyonumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                  

Ulaşım,

İlk sabah yolda verilen kahvaltı paketi,

Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde çevre gezileri,

İkramlar,

3 Gece otel konaklaması (Yarım Pansiyon; oteldeki kahvaltı ve akşam yemekleri dahil),

Seyahat sigortası,

TurX Travel Güvencesi ve güleryüz


TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                            

Öğlen yemekleri, yemek esnasında alınan içecekler,

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, 

Dönüş yolundaki akşam yemeği,

***Rehberimiz Turu tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program akışı sıralamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kaynak : Efes Turları, Kuşadası Turları, Şirince Turu, gezi
Tür : Gezi Tarih : 07.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]