İskeçe Karnavalı Turu (11-13 Mart 2016) (İskeçe'de Karnaval Turu) Sadece 100 Euro

Anasayfa » Yurtdışı Turları (Yurtdışı Geziler) » İskeçe Karnavalı Turu (11-13 Mart 2016) (İskeçe'de Karnaval Turu) Sadece 100 Euro
share on facebook  tweet  share on google  print  

İskeçe Karnavalı Turu (11-13 Mart 2016) (İskeçe'de Karnaval Turu) Sadece 100 Euro

"Yurtdışı Turları (Yurtdışı Geziler)" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İskeçe

İskeçe Karnavalı Turumuz için Saat 23:30 Mecidiyeköy
                                               Saat 00:00 Bakırköy İncirli Ömür Tesis Önü Hareket

12 Mart 2016 Sabah erken saatlerde İpsala Sınır Kapısı'nda gümrük işlemlerimizin ardından Kipi Yunanistan Sınır Kapısı'na giriş yapıyor ve buradaki gümrük ilemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Dedeağaç'ta (Alexandrapouli) ve Gümülcine'de (Komotini) yapacağımız panoramik şehir turu sonrası Kavala'ya gidiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Kavala Şehir gezimizde (Su Kemerleri, Liman, 19. yüzyıl Neo-Klasik yapıları, Eski & Yeni Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti (günümüzde otel olarak kullanılmakta) ve heykeli, Ag. Nicholas & Teodoro Kimissi Kilisesi, Deniz Feneri, Er. Stavrou - El. Venizelos Caddeleri, Elefterios - Karaoli - Nikotsara - 28 Ekim Meydanları'nı görüyoruz. Kavala şehir gezimizin ardından konaklama yapacağımız Drama'daki otelimize geçiyoruz.

13 Mart 2016 Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından İskeçe'ye (Xanthi) gidiyoruz.

Dünyada diğer örnekleri olan Venedik ve Rio Karnavalları gibi Yunanistan'da düzdenlenen, Hıristiyanlar'ın Büyük Perhiz dediği oruç döneminin başlangıcından önceki haftasonu yapılan kutlama ve eğlenceleri izlemek için İskeçe Karnavalı'na katlıyoruz.

Farklı dans gösterileri, karnaval kıyafetleri, maskeler ve süslenmiş araçlar ile yapılan geçit töreninin yanı sıra panayır tarzı yöresel yiyecek ve içeceklerin sunulduğu pazarlarda gezme fırsatı buluyoruz.

Festival sonrası Dedeağaç'ta vereceğimiz yemek molamızı takiben Yunanistan - Türkiye Gümrükleri'ne geliyor, Kısa bir free shop alışveriş molamızın akabinde Türkiye'de dönüş yapıyoruz. İstanbul'a vardığımızda siz değerli misafirlerimizden bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşuncaya dek ayrılıyoruz.

Konaklama Drama'daki 4 Yıldızlı Kauros Hotel'de olup, otelde alınacak sabah kahvaltısı ücrete dahildir...

NOT: Bu turumuz 35 kişilik midibüs ile gerçekleşecektir...

Kaynak : İskeçe Karnavalı, İskeçe'de Karnaval
Tür : Gezi Tarih : 16.02.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]