Yılbaşı Prag Turu (Yılbaşı Yurtdışı Turları Prag)

Anasayfa » Yılbaşı Yurtdışı Turları (Yurtdışı Yılbaşı Turu) » Yılbaşı Prag Turu (Yılbaşı Yurtdışı Turları Prag)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Prag Turu (Yılbaşı Yurtdışı Turları Prag)

"Yılbaşı Yurtdışı Turları (Yurtdışı Yılbaşı Turu)" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

Yılbaşı Prag Turu tur tarihleri; 29.12.2012 - 01.01.2013 arasıdır. Prag Turu sizler için Yılbaşı Gecesi güzel bir anı olacak. Yılbaşı Prag Turu 376 Euro'dan itibaren. Prag, kelimenin tam anlamıyla bir masal kenti. Bozulmamış sokakları Art Nouveau, Barok ve Rönesans tarzlarının ışıldayan bir vitrini gibi gerçeküstü görünüyor. Cezbedici dumanlı kafelerinde vakit geçirip, Kafka nın karanlık fabllarına ilham kaynağı olan kentin sokaklarında gezinirken, Smetana ve Dvorjak nağmelerini duyabilirsiniz.

Yılbaşı Prag Turu Program Detayları

1.Gün 29 Aralık 2012 Cumartesi İstanbul - Prag

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm deskinde yetkililerimiz ve rehberimizle buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Özel Hava Yolları’nın özel uçuşu ile Prag’a hareket ediyoruz. Prag’a varışımızla beraber şehir gezimize başlıyoruz. Hradchany Kalesi, St. Vitus Katedrali, VI. Charles Köprüsü, Eski Belediye Binası, Ulusal Tiyatro ve Kafka’nın evi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimizin ardından, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek “Yemekli Vltava Nehri Tekne Turu ve Prag Gece Turu” na katılabilirler. (kişi başı 40 Euro)


 

2.Gün 30 Aralık 2012 Pazar Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Karlovy Vary Turuna katılabilirler. (kişi başı 60 Euro)Dileyen misafirlerimiz akşam yemekli Ortaçağ Gecesine katılabilirler. (kişi başı 50 Euro)

 

3.Gün 31 Aralık 2012 Pazartesi Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Dresden’e yapacağımız ekstra geziye katılabilirler. (kişi başı 60 Euro)

 4.Gün 1 Ocak 2013 Salı Prag – İstanbul

2013’ün ilk sabahına uyanacağımız bugünde tüm misafirlerimize mutlu bir yıl dileriz. İstanbul uçuşumuz için rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Özel Hava Yolları’nın özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varışımızla beraber seyahatimizin sonu.

Yılbaşı Prag Turu Fiyat Detayları

 Tur Adı  Tur Tarihi  2'li odada
Kişi Başı
 Tek Kişi  3. Kişi 0 - 2 Yaş   2 - 12 Yaş
 Prag Turu-4* Albion Hotel  29/12/12  596 € 792 € 596 € 186 € 576 €
 Prag Turu-4* Novotel Wence   29/12/12 626 € 872 € 626 € 186 € 606 €
 Prag Turu-4* Ambassador Ho  29/12/12 716 € 1112 € 716 € 186 € 696 €
       
 MSC ORCHESTRA ILE ADRIYATI  29/12/12 999 € 1434 € 130 € 130 € 130 €

Yılbaşı Prag Turu Dahil Olan Hizmerlerimiz

v Özel Hava Yolları ile İstanbul – Prag - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,

v Seçtiğiniz otel kategorisinde 3 gece oda – kahvaltı konaklama

v Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler

 v panoramik Prag şehir gezisi

v Havalimanı ve güvenlik vergisi

v Türkçe yerel rehberlik hizmeti

v Zorunlu seyahat sigortası

Yılbaşı Prag Turu Dahil Olmayan Hizmetler

v Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)

 v Her türlü kişisel harcamalar

v Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler

v Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

v Seyahat Sağlık Sigortası ( 20 Euro)

Yılbaşı Prag Turu Ekstra Tur Detayları

Karlovy Vary Gezisi: Prag'a 130 km mesafede, ismini Bohemia kralı Carldan alan, Almanca'da “Karls Bad” yani Karlın banyosu anlamındaki bu meşhur Spakenti, şifalı suları ile tüm Avrupa'ya nam salmıştır. Orta Avrupanın yeşillikler içindeki manzarasına Çek Mimarisi'nin özgünlüğü ile yerleşen bu kent, sıcak suların insan ruhunu iyileştiren sihrinin yeniden keşfedilmesiyle, 19.yüzyılda zamanın pek çok meşhur ismini de ağırlamış idi. Bu isimler arasında, böbrek rahatsızlığının tedavisi için Atatürk'ün de 30 Haziran - 27 Temmuz 1918 tarihleri arasındaki günlerini Karlovy Varyde geçirdiğini hatırlatmak isteriz. Sizi de geçmiş yüzyılın asaletini üzerinde taşıyan bu Çek kentini tanımaya davet ediyoruz. Gezimiz esnasında öğle yemeğini de birlikte keyifle alacağımızı belirtmek isteriz. Gezi ücreti kişi başı 60 Euro

Yemekli Vltava Nehri Tekne Turu ve Prag Gece Turu: Orta Avrupa'nın pek çok kentinin tarihini de manzarasını da nehirler belirler. Prag'da bir istisna değil. Schwarzenberg tepelerinde doğan Vltava, 430 km uzunluğu ile Çek Cumhuriyetinin en uzun nehridir. Almanca adı Moldav olan ve vahşi su anlamına gelen nehir bu nehir, ünlü çek bestecisi Smetana için ilham kaynağı olmuş ve senfonik bir şiir bestelemiştir. Vatanım adlı eserinde bu besteyi kullanmıştır. Aksine, bu kente asıl güzelliğini veren, kenti ortadan ikiye bölen Vltava Nehridir. Bohemya'nın dağ kentinin etekleri boyunca, meşhur Charles Köprüsü'nün de içinde olduğu 18 köprü kentin iki yakasını birbirine bağlar. Yemekli Nehir gezimizde kentin iki yakasını ışıklar içinde seyrederken, müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyeceksiniz. Gezi ücreti kişi başı 40 Euro

Dresden-Terezin Gezisi: Çek sınırının hemen yanı başında Almanya'da bulunan bu müze-kent, kadim geçmişi ve onun getirdiği zenginlik ileMücevher Kutusuolarak da anılıyor. Her yüzyıldan taşıdığı mimari miras ile bir zamanların Almanyası'nın gözbebeği olan bu kentin tarihi, 1945 yılında dramatik bir şekilde değişmiştir. 2.Dünya Savaşının sonuna doğru belki de Kıta Avrupası nın en ağır bombardımanlarından birini geçiren kentin ziyaretiniz esnasında nasıl sıfırdan inşa edildiğine tanık olacaksınız. Bu kent günümüzde korunan mimarisi, Elbe nehri ve insanları ile parıldıyor. Gezimizin ikinci kısmı ise bize aynı savaşın bir başka trajedisine götürecek. Savaşın öte yakasında, binlerce sivilin yok edildiği Terez'in toplama kampı bize insan ruhunun karanlık dehlizlerini gösterecek, ürpertici bir deneyim olarak hafızalarınıza kazınacak. Gezi ücreti kişi başı 60 Euro.

  

 

Kaynak : Prag Turları, Prag Turu , Prag Gezileri, Gezisi
Tür : Gezi Tarih : 24.10.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]