İRAN TURU 3 GECE KONAKLAMALI (TAHRAN - İSFAHAN)

Anasayfa » İran Turları ( İran Gezileri, Turu ) » İRAN TURU 3 GECE KONAKLAMALI (TAHRAN - İSFAHAN)
share on facebook  tweet  share on google  print  

İRAN TURU 3 GECE KONAKLAMALI (TAHRAN - İSFAHAN)

"İran Turları ( İran Gezileri, Turu )" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İRAN

İRAN TURLARI (İRAN GEZİLERİ, İRAN TURU) için tecrubeli bir seyahat acentası arıyorsanız doğru adrestesiniz.  İran Turları tur tarihleri için TurX Travel ile iletişime geçebilirsiniz. İran Turları profesyonel ekibimiz tarafından defalarca kez tatbik edilmiş olup, masa başında gezi güzergahlarına hiç gitmeyen birisi tarafından oluşturulmamıştır. Bilhakis TurX Travel'ın uzman ekibi gezi noktalarını sizlere sunarken İran'daki gezi yerlerine defalarca kez gitmiş, yerinde incelemelerde bulunmuş ve İran'a çok sayıda tur düzenlemiştir. İran Turları, İran Gezileri, İran Turu, İran iş gezisi, İran Otelleri rezervasyonu, İran Gezisi, İran'a Turlar, İran Tur Rehberi, İran'a Uçak Bileti, İran Seyahat Acentası ve İran ile ilgili aradığınız herşeye TurX Travel ayrıcalığı ile ulaşabilirsiniz. İran turları tur detaylarını tarafımızdan detaylı bir şekilde temin edebilir, size uygun olan güzergah seçimini yaparken TurX Travel'dan yardım alabilirsiniz.

İRAN GEZİSİ TURU TUR PROGRAMI DETAYLARI (TAHRAN İSFAHAN TURU) 

1. GÜN  İran turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde TurX Travel  kontuarında sizlere belirtilen saatte TurX Travel yetkilileri ile buluşuyoruz. Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrasında …………………… Havayolları’na ait ………. sefer sayılı uçuş ile Tahran’a uçuyoruz. Yaklaşık olarak 3 saatlik bir uçuşun ardından  Tahran’a varıyor,  pasaport ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri Tahran Havalimanı’nda bekleyen Türkçe – Farsça bilen rehberimiz, operasyon ekibimiz ve özel otobüslerimizle buluşuyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız yolculuğumuzun ardından merkezi konumdaki otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin belirteceği saate kadar otelimizde dinleniyor, kahvaltımızın ardından Tahran gezimize başlıyoruz. İlk olarak Tahran’ın simgelerinden birisi olan Azadi Meydanı’na gidiyoruz. Eski ismi Şeyhad olan Azadi Meydanı, Özgürlük Meydanı anlamına gelmekte. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar sonrası hatıra  fotoğraflarımızı çekerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Musalla Camii ‘ni ziyaret ediyoruz. Cami gezimizin ardından İran’ın en yüksek kulesi olan Burc El Millad’ı görüyoruz.  Sonrasında Tahran’a özgü geleneksel el sanatlarını yakından tanıyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize gidiyoruz. Belirtilen saatte otelimizden ayrılıyor ve sizler için özel olarak hazırlanan “TurX Travel Hoş Geldin”, Gala yemeğimizi İran ve Azeri müziğinin canlı olarak seslendirildiği Derbet mevkiinde alıyoruz.  Konaklama Tahran’daki 5 yıldızlı otelimizde.

2. GÜN  Otelimizdeki kahvaltımızın ardından araçlarımızdaki yerlerimizi alarak Tahran’daki gezimize devam ediyoruz. İlk olarak el dokuması halıcılıkta Türkiye’nin en büyük rakibi konumundaki İran Halılarının sergilendiği Halı Müzesi’ni geziyoruz.  Akabinde Gülistan Sarayı, Sadabad saraı ve Yeşil Köşk ziyaretlerimizi gerçekleştirip havalimanına gidiyoruz. Tahran’dan İsfahan’a gerçekleştireceğimiz uçak yolculuğumuzun ardından İsfahan’daki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizden rehberimizin belirteceği saatte ayrılarak akşam yemeğimizi alacağımız restorantımıza gidiyoruz. Konaklama İsfahan’daki 5 yıldızlı otelimizde.

3. GÜN   Otelimizdeki kahvaltının ardından İsfahan’daki gezimize başlıyoruz. İsfahan denince akla gelenlerden birisi Zayendeh Nehri  üzerindeki tarihi köprülerdir. Bunlardan en dikkat çekicisi, 33 sütunlu köprü anlamına gelen, Allahverdi Han olarak da bilinen,   Siyosepol Köprüsü’dür. 1602 yılında inşa edilen 14m genişliğe, 300 m uzunluğa sahip, sadece yaya trafiğine açık olan bu güzel köprüdeki fotoğraf molamızın ardından, Heşt Behişt (8 Cennet) Sarayı, Minar Conban (titreyen minareler), Jame Camisi, Nakş-ı Cihan Meydanı,  Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı'nı geziyoruz. Atişkada (Ateş Tapınağı)'nın görülmesinin ardından İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah Camii ziyareti ve Ali Kapu Sarayı, Şah Abbas Cami gezimizi gerçekleştiriyoruz. Delgosha ve Jahannoma bahçelerinde yapacağımız gezintimizin ardından otelimize dönüyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte otel lobisinde buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız restorantımza gidiyoruz.  Konaklama 5 yıldızlı otelimizde.

4. GÜN   Sabah oteldeki kahvaltının ardından araçlarımızdaki yerlerimizi alarak gizemli bir yolculuğa başlıyoruz. İlk olarak Kaşhan’a gidiyoruz.
Kaşhan şehrinde İran'ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir'in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı’nı geziyoruz. Ardından yolculuğumza devam ediyor ve Kum şehrine gidiyoruz. Kum’da,  Hz. Masume Camii ve kabrinin ziyaret edip, Hz. Mehdi’nin zuhur edeceğine inanılan Cemkeran Cami’ni ziyaret ediyoruz. Kum’daki gezimizin ardından Tahran’a varıyor ve akşam yemeğimizi alıp, havalimanına gidiyoruz. Havalimanındaki bagaj ve pasaport , gümrük işlemlerimiz sonrası Tahran – İstanbul uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Atatürk Havalimanı'nda siz değerli misafirlerimiz ile bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşuncaya dek ayrılıyoruz.

İRAN GEZİSİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 - Atlas Jet Havayolları ile İstanbul/Tahran/İstanbul uçak bilet bedeli ve alan vergileri 
 - Yurt dışı çıkış harcı ve zorunlu seyahat sigortası 
 - Tahran-İsafahan iç hat uçuşu
 - İran'da programda belirtilen tüm transfer ve geziler
 - Müze-ören yeri giriş ücretleri 
 - 3 gece 4 gün ve 5 yıldızlı otellerde(oda-kahvaltı) konaklama
 - Toplam 3 sabah kahvaltısı,3 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği
 - Türkçe-Farsça bilen görevlimiz tarafından verilecek rehberlik hizmetleri
 - TurX Travel güvencesi ve Güleryüz…


İRAN GEZİSİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 - Otelde ve yemeklerde talep edilecek içecek ve ekstralar, kişisel harcamalar

   

Diğer İran Turu Tur Programı Detayları için TIKLAYINIZ...


TURX TRAVEL
ADRES:   HALASKARGAZİ CADDESİ MERKEZ APT NO:185/2
ŞİŞLİ/ İSTANBUL
TEL: 0 212 219 01 50 / FAKS: 0 212 219 01 85
GSM: 0 533 395 11 56
utkutunca@hotmail.com / info@turxtravel.com.tr
www.turxtravel.com.tr

Kaynak : İran Turu, İran Turları, iran Gezileri, Gezi
Tür : Gezi Tarih : 23.02.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]