Tebriz - Şiraz - Persepolis - İsfahan Turu (Gezisi, turları)

Anasayfa » İran Turları ( İran Gezileri, Turu ) » Tebriz - Şiraz - Persepolis - İsfahan Turu (Gezisi, turları)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Tebriz - Şiraz - Persepolis - İsfahan Turu (Gezisi, turları)

"İran Turları ( İran Gezileri, Turu )" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Tebriz

İran Turları (İran Turu tur organizasyonu, İran Gezisi gezi organizasyonu) farklı içerikler ile sizlerle buluşmaya devam ediyor. Bu kez İran gezimizde iran'ın farklı bölgelerine bir yolculuğa çıkıyoruz. İran Turu, tarihi ve güzel yapılarıyla, zengin kültürüyle sizleri bekliyor. İran Turu süresince tarihin farklı evrelerinde, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu topraklarda hayatın farklı bir yüzü ile karşılaşacaksınız. İran Turu 3 gece konaklamalı program detaylarımız aşağıdaki gibidir. İran Turları istenilen tarihlerde, arkadaş, dernek, okul gibi gruplara özel olarak organize edilebilmektedir. Ayrıca iş adamlarının İran'daki otel rezervasyonu, uçak bileti veya tur organizasyonlarında da TurX Travel özverili personeli yanınızda. İran Turları Firmaların Bayi toplantılarında da son yıllarda oldukça revaçta. İran Turu tur tarihlerinizi belirleyip bizlerle iletişime geçebilirsiniz; 0 212 219 01 50 / 0 533 395 11 56 / info@turxtravel.com.tr / utkutunca@hotmail.com

 

 

İRAN TURU; TEBRİZ - ŞİRAZ - PERSEPOLİS - İSFAHAN GEZİSİ

İRAN TURU TUR PROGRAMI DETAYLARI

1.GÜN   İran Turu için saat 00:30'da Atatürk Havalimanı dışhatlar terminalinde TurX Travel yetkilileri ile buluşma ve pasaport ve check in işlemlerinin ardından saat 03:40 da Türk Havayolları ile İran'ın tarihi yapıları ve el dokuması halıları ile meşhur şehri Tebriz'e  (TABRIZ)  uçuyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuşun ardından Tebriz (TABRIZ) Havaalanı'nda gerekli pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında İran'daki Farsça ve Türkçe bilen rehberimiz ile birlikte araçlarımıza binerek otelimize gidiyoruz. Otele giriş işlemlerimizin ardından kahvaltımızı alıyor ve ilk günkü turumuza başlıyoruz. Bugünkü turumuzda Tebriz'deki önemli yapılar ve meydanlar bizleri bekliyor; Saat Meydanı, Gök Mescit, Erk Kalesi, Meşrute Evi'ni  geziyoruz. Akabinde tarihi Tebriz Kapalı Çarşısı, Tebriz Müzesi ve Kabood Camisi'ni gezip otelimize dönüyoruz.   KONAKLAMA Tebriz'deki 4 yıldızlı otelimizde.

2. GÜN  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Şiraz uçuşumuz için havaalanına gidiyoruz. Şiraz'da ilk olarak tarihi Persapolis'i gezerek başlıyoruz. Persopolis gezimizin ardından Kerim Han Kalesi, Moshir Sarayı, Vekil sarayı ve Hamamı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ünlü şairler Hafız ve Sadi kabirlerini ziyaret edip Alış-veriş merkezinde serbest zaman geçiriyoruz. Konaklama Şiraz'daki 4 yıldızlı otelimizde.

3.GÜN  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına gidiyor ve sabah uçağı ile İsfahan'a varıyoruz. İsfahan'a ulaştığımızda  İsfahan turuna başlıyoruz. Siyosepol Köprüsü, Heşt Behişt (8 Cennet) Sarayı, Minar Conban (titreyen minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı'nı geziyoruz. Atişkada (Ateş Tapınağı)'nın görülmesinin ardından İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah Camii ziyareti ve Ali Kapu Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Delgosha ve Jahannoma bahçelerinde yapacağımız gezintimizin ardından, akşam yemeği ve konaklama 4 yıldızlı otelemizde.

4.GÜN  Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından havalimanına yapacağımız yolculuk sonrası ilk olarak Tebriz uçağındaki yerlerimizi alıyoruz. Tebriz'e ulaştığımızda İstanbul'a dönüş yapmak üzere Tebriz - İstanbul uçağına geçiyor ve İstanbul'a dönüyoruz. 

HAVAYOLLARI'NIN UÇUŞ SAATLERİNDE MEVSİMSEL DEĞİŞİKLİK OLABİLMEKTEDİR... BU DURUMDA PROGRAM AKIŞINDAKİ SIRALAMA PROGRAMDA YAZILI OLAN HER YER GÖRÜLMEK KAYDI İLE DEĞİŞEBİLMEKTEDİR...


İRAN TURU TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
Çocuk Ücretlerini, tek kişilik odada konaklama farkını ve kredi kartı & taksit imkanlarını lütfen acentamıza sorunuz.
 
 - Yurt dışı çıkış harcı ve zorunlu seyahat sigortası
 - Tebrız-Şiraz ve Şiraz-İsfahan ve Isfahan-Tebriz iç hat uçuşları (toplam 3 uçuş)
 - İran'da programda belirtilen tüm transfer ve geziler
 - Müze-ören yeri giriş ücretleri
 - 3 gece 4 yıldızlı otellerde konaklama
 - Toplam 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 - Türkçe-Farsça bilen görevlimiz tarafından verilecek rehberlik hizmetleri

İRAN TURU TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR 
 - Öğle yemekleri
 - Otelde ve yemeklerde talep edilecek içecek ve ekstralar

   


İran Turu Diğer Detaylar

Pasaportunuzda İsrail vizesi bulunmamalıdır.
İran Tur rehberimiz içeriği korumak şartıyla tur programında gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Kategorisi aynı kalmak koşulu ile otel isimlerinde değişikliğe gidilebilir. Son kayıt tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda acentamız turu erteleme hakkına sahiptir. İran'da bayanların başörtüsü takma zorunluluğu vardır.

Kaynak : İran Turları, iran Gezileri, İran Tur, Gezi, İran
Tür : Gezi Tarih : 23.02.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]