Balkanlar Turu ( 7 Gece Konaklamalı - 6 Ülke)

Anasayfa » Balkan Turları (Balkan Ülkeleri Turlar, Turu, Tur) » Balkanlar Turu ( 7 Gece Konaklamalı - 6 Ülke)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Balkanlar Turu ( 7 Gece Konaklamalı - 6 Ülke)

"Balkan Turları (Balkan Ülkeleri Turlar, Turu, Tur)" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Balkanlar

Balkan Ülkeleri Turları tur oragizasyonu (Balkan Turu, Balkan Ülkeleri Turları, Dubrovnik Turu, Makedonya Turları, Belgrad Turları) için TurX Travel ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeden, profesyonel ekibimizle birlikte sizleri Balkan ülkelerinde ağırlarken Balkan ülkelerindeki tarihe güzel bir yolculuk yapmanıza katkı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Her yıl defalarca kez düzenlediğimiz Balkan Turları aşağıda yer alan tarihlerde, 6 farklı Balkan ülkesini kapsayacak şekilde 7 gece konaklamalı olarak gerçekleşecektir.

***BALKAN ÜLKELERİ'NE DÜZENLEYECEĞİMİZ BU TURUMUZDA "EKSTRA TUR" ADI ALTINDA HERHANGİ BİR ÜCRET TOPLANMAZ, PROGRAMDA YER ALAN TÜM GEZİLER ÜCRETE DAHİLDİR... REHBERLİK ve EKSTRA TUR ADI ALTINDA EK BİR ÜCRET TOPLANMAMAKTADIR***

Belgrad (1) Saray Bosna (1) Mostar, Poçitel, Dubrovnik (1), Budva (1), Petrovac, Bar, İşkodra, Tiran, Draç, Ohrid (2) Kalkandelen , Manastır, Üsküp (1)

Balkanlar Turu  Tur Tarihleri :

05/04/2014 – 12/04/2014
12/04/2014 – 19/04/2014
26/04/2014 – 03/05/2014
03/05/2014 – 10/05/2014
10/05/2014 – 17/05/2014
24/05/2014 – 31/05/2014

 F : 189 - uskup1.jpg F : 51 - dubrovnik3.jpg

Cumartesi İstanbul / Belgrad
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali'nde saat 05:25 de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1081 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:25 de İstanbul Belgrad Uçuşu yerel saat ile  08:05 te Belgrad'a varış. Varışımıza Müteakip Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan canlılığın ve hareketliliğin sembolü Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii, Semendre Kalesi görülecek yerler arasındadır. otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama ve Akşam yemeği Belgrad' daki otelimizde

Pazar Belgrad / Saray Bosna
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Saray Bosnaya hareket. Varışımıza müteakip ki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakları kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiz.Konaklama ve akşam yemeği Otelimizde.

Pazartesi  Saray Bosna/Mostar/Poçitel/ Dubrovnik
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Herseki oluşturan iki parçadan biri olan Hersekin en büyük şehri Mostarı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinanın öğrencilerinden Mimar Hayreddinin inşa ettiği, ancak 1992de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004 te Türkiyenin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak. Öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatikin en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnike varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman.Konaklama ve Akşam Yemeği Dubrovnik'teki otelimizde.

Salı Dubrovnik / Kotor / Budva
Sabah kahvaltımızın ardından 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a geçiyoruz. Adriyatik Sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezinin içinde yer alan Kotora varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan adasını görüyor ve Budva ' ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Çarşamba Budva / Petrovac / Bar / İşkodra / Tiran / Draç / Ohrid
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Bar ve Petrovac üzerinden Arnavutluka giriş yapıyoruz. Yol üzerinde İşkodrayı panaromik olarak gördükten sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanların dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tirana varış. 1614 te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutlukun başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Yol üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, Ohride varış. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

Perşembe Ohrid / Manastır / Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından Balkanların en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti Manastıra gidiyoruz. Makedoncada da Manastır anlamına gelen "Bitola adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürkün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesini de ziyaret etme şansını bulacağız. Ardından Ohride dönüyor ve Ohrid turumuza başlyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohridli Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid şehrine dönüş ve otelimize transfer.Konaklama Otelimizde. Akşam Yemeğimizi Yerel Restaurantta alıyoruz.

Cuma Ohrid / Üsküp
Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp'e hareket Yolumuzun üzerinde Kalkandelen (Tetova) ya uğruyoruz. Burada Alaca Camii ve Arabati Baba Tekkesini geziyor ve Üsküpe hareket ediyoruz.Varışımıza müteakip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküpü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.Konaklama Üsküpteki otelimizde. Akşam Yemeğimizi Yerel Restaurant'ta Makedon eğlencesi olarak alıyoruz.

Cumartesi Üsküp / İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Üsküp Gezimize devam ediyor ve vereceğimiz  serbest zaman ve alışveriş molasının ardından Havaalanına Transfer Türk Havayollarının TK1006 Tarifeli Sefer sayılı uçuşu ile saat 20:35 de İstanbula hareket.İstanbul'a varış ve Turumuzun sonu.


***ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR***

FİYAT :
İki Kişilik Odada Kişi Başı  699 Euro
Single Farkı : 180 Euro
0 – 2 Yaş Ücretsiz

OTELLER
4* City Hotel  / Belgrad
www.bgcityhotel.com/

4* Hollywood Hotel  / Saray Bosna
www.hollywoodhotel-sarajevo.com/

3* Petka Hotel / Dubrovnik
www.hotelpetka.hr/

4* Sentido Tara Hotel / Budva
www.hoteltara.me/

4* Millenium Hotel / Ohri
www.milleniumpalace.com.mk/en/ohrid/accommodation

4* Ok Hotel / Üsküp
www.okhotel.com.mk/TUR/galerija/index.html

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz
THY İLE İSTANBUL-BELGRAD  ÜSKÜP-İSTANBUL ARASI EKONOMİK UÇAK BİLETLERİ
TUR GÜZERGAHI BOYUNCA TRANSFER
TUR GÜZERGAHI BOYUNCA PANORAMİK TURLAR
TUR GÜZERGAHI BOYUNCA TÜRKÇE YEREL REHBERLİK HİZMETİ
ZORUNLU KOTOR,DUBROVNİK VE BELGRAD YEREL REHBER
BELİRTİLEN VB. OTELLERDE YP DAHİL KONAKLAMA ( SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ )
ÜLKEYE AYAKBASTI VERGİLERİ
YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

Ücrete Dahil Olmayanlar
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL.)
HIRVATİSTAN VİZESİ ( 80 EURO )
DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEMİŞ BÜTÜN HİZMETLER
TEKNE TURU VB.
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
OTELLERDE YAPILACAK KİŞİSEL HARCAMALAR (TLF, MİNİBAR, KURU TEMİZLEME VB.)
DAHİL OLMAYAN ÖĞLEN YEMEKLERİ
FIX MENÜ AKŞAM YEMEKLERİNDE İÇECEKLER VE MENÜ HARİCİ EKSTRALAR MİSAFİRE AİTTİR...

Kaynak : Balkanlar Turu, Balkan Turları, Balkan Ülke Turlar
Tür : Gezi Tarih : 04.12.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]