Kapadokya - Ankara Turu
Anasayfa » Kapadokya Turları (Güzel Atlar Diyarına Yolculuk) » Kapadokya - Ankara Turu
 
Açıklama

Kapadokya - Ankara Turu

Kapadokya Turu Program Detayları 

1. GÜN Kapadokya Turu için kalkış noktamızdan belirlenen saatte TurX Travel personeli ile buluşuyor ve “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya'ya hareket ediyoruz. Yolda ilk molamızı Bolu Dağı’nda veriyoruz.


2. GÜN Sabah erken saatlerde Aksaray’daki tesisimizde kahvaltı için duruyoruz. Molamızın ardından Selime üzerinden Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Selime Katedrali’nde verilen fotoğraf molası ile birlikte yavaş yavaş kendimizi Kapadokya’nın büyülü atmosferinde hissetmeye başlıyoruz. Hıristiyanlık döneminde keşişlerin yaşam yerlerinin önemli noktalarından birini oluşturan Ihlara Vadisi’ne ulaştığımızda ilk olarak Ağaçaltı Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Dağları’ndan kaynağını alan Melendiz Çayı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ihlara Vadisi gezimizin ardından Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyor ve fotoğraf arşivimize gölün resmini de ekliyoruz. Göldeki fotoğraf molamızın ardından turumuzun en ilginç noktalarından birisi olup, hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak olan Kaymaklı Yer altı Şehri’ne gidiyoruz. Gezginlerin en fazla büyülendiği yerlerden birisi olan yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımlarını dinliyor, oradaki yaşamı gözümüzde çok daha net bir şekilde canlandırıyoruz. Yer altı şehri turumuzun ardından Kuş Sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve buradaki güzellikleri fotoğraflıyoruz. Kayadan oyma otantik restaurantımızdaki öğlen yemeği sonrasında Avanos’a gidiyoruz. Ne demişler “kör bile bulur Avanos’un yolunu kırık dökük çanak çömlek parçalarından. Bizler de Avanos’un en meşhur el sanatlarından birisi olan çanak çömlek hakkında bilgi alıp, yapımını yerinde görmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Ardından bölgenin sembollerinden birisi olan Üç Güzeller’e (Aile Peribacaları) gidip fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise Türkiye genelinde marka haline gelmiş Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikası’na gidip, şarap mahzenlerini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından ilk olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor, müzede; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, yemekhane ve Çarıklı Kilise’yi geziyoruz. Daha sonra Onyx atölyesine varıyoruz ve onyx taşı ile ilgili bilgi alıyoruz. Atölye gezimizin ardından öğlen yemeğimizi alıp bölgenin üç başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ’ı geziyoruz. Paşabağ’dan sonraki durağımız ise hayal gücümüzü kullanarak, kayalık oluşumlara farklı anlamlar yükleyebileceğimiz Devrent olacak. Avcılar Vadisi’nden panoramik olarak Göreme’yi fotoğrafladıktan sonra ise Uçhisar’da kayalık bir evi gezip otelimize döneceğiz.

4. GÜN Sabah alınan kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve yolda verilen molamızın ardından Ankara’ya ulaşıyoruz. Öğlen yemeği sonrasında Atamız’ın ebedi uykuda bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret ediyoruz. Gezi sonrasında İstanbul’a dönüşe geçiyor bir başka TurX Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR                                                            
Lüks otobüsler ile ulaşım
Otel konaklaması
Yola çıkıtığımız  gecenin sabahında otobüsümüzde alacağımız kahvaltı, öğlen yemekleri, Tur programında gezi noktası olarak belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Otobüsteki ikramlar
Rehberlik hizmeti (Turizm Bakanlığı kokartına sahip, Kapadokya Bölgesi'ne hakim, konusunda uzman Kapadokya Tur Rehberi eşliğinde)
Tüm çevre gezileri
Seyahat sağlık sigortası


GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                        
Mola yerlerindeki harcamalar
İstanbul’a dönüş günü akşam yemeği tur fiyatına dahil değildir
Kapadokya Turu'nu tamamen gerçekleştirmek suretiyle rehberimiz sıralamada değişiklik yapabilir.

Kapadokya Turları, talep edilen tarihlerde arkadaş ve dernek gibi gruplara özel olarak da düzenlenmektedir.

Kapadokya Turları (Güzel Atlar Diyarına Yolculuk)

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turları, Cuma Gecesi Hareket (Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turu)
Kapadokya - Ankara Turu
Kapadokya Turu 2 gece konaklamalı - 3 gün